Svatby dětí jsou na ústupu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Svatba autor: Jaisingh Rathore zdroj: Wikimedia commonsKaždý rok se 14 milionů dívek stává mladou manželkou. V současné době je to 38 000 dívek každý den. Je to důsledek náboženských extremismů a patriarchální společnosti. UNICEF hovoří o dětských svatbách jako o „nejrozšířenější formě sexuálního zneuživání a vykořisťování dívek.“ Problém je, že většina obětí není schopná nic dělat a bránit se.

Nedávné studie ukázaly ostrý ústup dětských svateb po celém světě. Z mnoha důvodu se jeví, že zastaralé praktiky postupně mizí.

V letošním roce prošel OSN návrh k ukončení svateb dětí. V návaznosti na to se z Pákistánu, Afganistánu, Etiopie, Čadu, Nepálu a Guatemaly začaly ozývat hlasy, které o situaci nahlas mluví a svazky nezletilých odmítají.

Muž, který byl donucen oženit se s 8mi letou sousedkou z vedlejší vesnice řekl: „Toto by se nemělo stávat. Kdy si mají prožít svoje dětství? Muži a ženy, každý dospělý, by se měl snažit ochránit svoje děti.“ On sám nakonec svůj sňatek zrušil a snaží se podpořit další ke stejnému rozhodnutí.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup