Stravovací návyky, které vám dodají pozitivní energii

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

sandwich-932646_640 autor-tookapic zdroj-pixabayVšichni jsme náchylní k příležitostným splínům. Někdy na nás v průběhu dne padne únava a nechce se nám nic dělat. Životní styl mnohých z nás okrádá naše tělo o energii. Proto potřebujeme získat kvalitní zdroje energie. Mnohdy je jedna z hlavních příčin ve špatných stravovacích návycích a tělo tak postrádá kvalitní motor ke svému fungování.

Začněte den, jak se patří
Říká se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a většina odborníků souhlasí. Začněte svůj den výživnou snídaní, která se bude skládat ze zdravých potravin – čerstvé ovoce, celozrnné pečivo apod. Kvalitní snídaně dodá energii a podpoří produktivitu, taktéž však zabrání chutím na nezdravé mlsání v průběhu dne.

Dostatek tekutin

Všechny dobré návyky by šlo vyhodit z okna, kdybychom nedodržovali to nejdůležitější, nejlevnější, ale mnohdy i nejvíc zanedbávané doporučení. Zvýšení příjmu vody se pozitivně odrazí i na naší pokožce, váze a celkovém pocitu. Mnohdy není snadné říct, kdy jsme dehydrovaní, obzvláště když pijeme sladké limonády či kávu v průběhu dne. Tyto nápoje sice obsahují vodu, ale nehydratují naše tělo a našemu tělu poté chybí základní složka motoru – voda.

Pozor na skryté cukry

Po konzumaci potravin s vysokým obsahem cukru přichází okamžitý příliv energie. Po krátké době však nastává i prudký pokles. Cukry neovlivňují jenom naši energii, ale i naši náladu. Může se dostavit úbytek trpělivosti a větší popudlivost.

Zdravé svačinky

Pokud chceme mít v průběhu dne stálou hladinu energie, je třeba jíst menší porce častěji v průběhu dne. Podpoříte tak svůj metabolismus. Je třeba svačit zdravě a výživně, proto je vhodné připravit se na den dopředu.

Šťastné potraviny

Některé potraviny nám pomáhají cítit se dobře. Obsahují totiž mnoho minerálů a dalších příznivých látek, které podporují imunitní systém a další tělesné funkce. Mezi tyto potraviny patří čerstvé ovoce, zelenina, celozrnné pečivo či semínka.

Zakončete den, jak se patří

Prošli jsme si den tak, aby vaše tělo mělo co nejvíce energie a nyní je na čase náležitě den zakončit, abychom se lépe připravili na zítřek. Večer jezte lehčí jídla a zejména v tento čas se vyhněte cukrům, protože mohou narušit kvalitu spánku.

Další zajímavé informace o zdraví a potravinách najdete na magazínu zdraví.

zdroj
foto: https://pixabay.com/cs/sendvi%C4%8D-proveden%C3%AD-chl%C3%A9b-raj%C4%8De-932646/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup