Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Spirituální lekce, které se můžeme naučit od psů

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pes autor: Jenfaz zdroj: Pixabay.comPes se řekne anglicky „dog“ a bůh „god“ – čili jako pes pozpátku. Je to náhoda? Pes a další zvířecí miláčkové lidem pomáhají lidem napojit se na božství, které obvykle v průběhu života ztrácí. Psi jsou přirození duchovní učitelé. Existuje mnoho spirituálních lekcí, které se můžeme od psů a dalších zvířat naučit.

Jemný dotyk je dobrý pro vaše zdraví

Z mazlení se zvířecími miláčky se můžeme naučit, že je fyzický dotyk přirozenou součástí nás. Přirození jsme vedení k tomu, abychom svoje miláčky hladili. Dokonce i vědecké výzkumy ukazují, že objímání je extrémně prospěšné zdraví. Okamžitě podporuje tvorbu oxytocinu a serotoninu. Dotyk je efektivní k léčbě nemocí, stresu, pomáhá snížit krevní tlak a napětí. Dokonce může zlepšit vaši paměť.

Jemný dotyk pomáhá zapomenout na běžné starosti, zlepšuje náladu a vytváří pocit štěstí. Hlaďte svého psa, kočku či jiného zvířecího miláčka. A také objímejte více svoje přátele, partnera a děti!

Existuje pouze „teď“

Jak pes rozpoznává čas? Nijak. Pes je tvor věrný a klidný, nestará se o budoucnost a nepřemýšlí o minulosti. Pes žije naplno v přítomném okamžiku. Sleduje, co se kolem něj děje a buď se nadchne, nebo se rozhodne zakrýt oči tlapkami a nezapojit se. My bychom mohli ovšem také takto fungovat. Nemusíme mít názor na všechno, co se děje v našich životech. Pokud nás něco nadchne, je to v pořádku. Pokud však nikoliv, pouze se uvolněte a počkejte, dokud se neobjeví něco jiného inspirujícího.

Jednoduchý život není špatný
Pokud si umíme užít malé věci v životě, jsme skutečně šťastní. Nejde vůbec o to, co vlastníme a co víme. Když se pes dobře vyspí, nakrmí se a dojdete s ním na procházku, je skutečně šťastný. Pokud my pojíme zdravé jídlo a projdeme se venku (s či bez psa), dostáváme se blízko k esenci štěstí. Najděte radost v životě skrze radost z drobností.

Nikdo není dokonalý
Pes naplno miluje svého páníčka a neřeší jeho chyby. Stejně tak i pes samotný má svoje chyby. Někdy neposlouchá, slintá a vůbec nezná způsoby správného chování. Nikdo není dokonalý a to ani ti největší duchovní učitelé. Nedokonalost je součást tohoto světa.

Hraní
Psi mnohdy stráví hodiny denně hraním a neřeší, kolik je hodin. Další hodiny relaxují, vrtí štěstím ocáskem často bez zjevného důvodu. Lidé berou svůj život mnohdy příliš vážně a každý problém je vykolejí z pohody. Pokud bychom svůj život brali méně vážně, více bychom se usmívali. Možná největší duchovní lekce, kterou se od psů můžeme naučit, je více hraní do života.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/dog-pet-face-head-domestic-mammal-448988/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
© Radostné zprávy ;-)
Více:
15 případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost
15 případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost

Homer Simpson napsal rovnici toho, čemu dnes říkáme “božská částice”, již 15 let před tím, než ji objevili vědci. Když...

Zavřít