Spěte nazí!

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Spánek autor: niekverlaan zdroj: Pixabay.comPřestože konzervativněji založeným lidem nemusí spaní bez oblečení imponovat, existuje spousta skvělých důvodů, proč přehodnotit názor. Nahé spaní není jenom velice pohodlné, má navíc několik pozitivních vlivů na lidské tělo.

Lepší postava
Jedním z nejdůležitějších přínosů nahého spaní je, že je tělo celou noc zcela uvolněné a pomáhá tak udržovat zdravou hladinu kortizolu. Kortizol je hormon, který souvisí se stresem. Vysoké hladiny kortizolu mohou vést ke zvýšenému krevnímu tlaku, vyšší hladině cholesterolu, oslabené imunitě a zvýšené chuti k jídlu.

Hladiny kortizolu v těle jsou obvykle nejnižší, když spíte hlubokým spánkem (obvykle mezi 22 a 2 hodinou). Poté v těle začnou stoupat, aby se tělo připravilo na další den a probudilo se svěží a dobře prospané. Problémy nastávají ve chvíli, kdy tělo nemá dostatek spánku k dobití. Když spíte méně, je hladina kortizolu nezvykle vysoká a to může vést ke zvýšené chuti k jídlu. Proto pokud chcete zhubnout a získat správnou postavu, spěte nazí a dopřejte si kvalitní spánek.

Hlubší spánek

Tělesná teplota hraje pro kvalitu spánku významnou roli. Některé typy nespavosti mohou být způsobeny špatnou tělesnou teplotou během spánku. Správná tělesná teplota je základním předpokladem hlubšího spánku. Problematická je zejména vyšší tělesná teplota, a tak nahé spaní pomáhá vytvořit optimální podmínky k co nejlepšímu spánku.

Lepší sex
Nahý spánek stimuluje různé druhy prospěšných hormonů, mezi ně se řadí oxytocin. Jedná se o hormon lásky, který se uvolňuje při orgasmu. Pomáhá bojovat proti depresi a také přispívá ke zdraví střev a lepšímu krevnímu tlaku. Navíc nahý spánek zvyšuje sexuální touhy s partnerem a celkově mohou podpořit sexuální život.

Pomalejší stárnutí

Věřte tomu nebo ne, ale když budete spát nazí, můžete vypadat déle mladí. Vaše tělo potřebuje pohodlný nerušený spánek a optimální teplotu ložnice nižší, než 21°C. Teplejší vzduch potlačuje uvolňování protistárnoucích hormonů (melatonin a růstové hormony). Kvalita spánku stimuluje uvolňování růstových hormonů.

Celkové zdraví

Růstové hormony souvisí i s celkovým fungováním těla a dobrou pokožkou. Šest a méně hodin kvalitního spánku je zdrojem různých onemocnění, cukrovku či srdeční potíže nevyjímaje. I nadváha má svoji příčinu v nedostatku spánku. Mnoho potíží ve vašem životě může pramenit z nedostatku hodnotného spánku a tak si dopřejte dlouhý nahý spánek.

Nižší riziko kvasinkových infekcí
Kvasinkové infekce jsou běžné a mohou být léčeny vhodnou stravou a posílením imunitního systému. Nicméně i nahý spánek může snížit riziko vzniku kvasinkových infekcí, neboť kvasinkám se nejlépe daří v teplých a vlhkých podmínkách. Bez oblečení může tělo volně dýchat a může vychladnout, zůstat v suchu po celou noc. To účinně zabraňuje růstu a šíření.

Posílení důvěry
Tím, že spíte nazí, začnete se více cítit ve své kůži. To vám posílí sebedůvěru a budete se cítit šťastnější. A určitě se poté i na sebe raději podíváte do zrcadla!

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/feet-bed-sleep-in-love-sex-224680/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup