Slavní lidé, kteří byli inspirováni LSD

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Psychedelický autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comPři výchově jsme mnohdy přesvědčováni o tom, že LSD je jednou z nejhorších drog, kterou jsou nebezpečné a návykové podobně jako heroin. Nicméně mnohé výzkumy ukazují, že psychodelické drogy jsou díky obsahu psilocybinu plné léčivých a terapeutických potenciálů (psali jsme o tom třeba zde).

LSD otevírá dveře vnímání, otevírá naše srdce. Prohlubuje naše spojení se zemí a s celým vesmírem, rozšiřuje naši realitu, a tak nás posouvá vpřed na spirituální cestě. Nabízí obrovský zdroj inspirace, tvůrčích aktivit a schopnost proměnit neviditelné ve skutečné.

Někteří mohli slyšet, že LSD poškozuje mozek, což může být matoucí. Mnoho velkých umělců, vědců, matematiků, spisovatelů a vynálezců v historii vděčí LSD za svoji schopnost tvořit. Zejména v 60. letech se LSD v uměleckých kruzích šířilo a přineslo mnoho významných osobností a jejich úžasných výsledků.

Steve Jobs

Steve Jobs, zakladatel a výkonný ředitel firmy Apple, se nechal slyšet, že LSD bylo „jedním ze dvou či tří nejdůležitějších věcí, které v životě udělal„. Nestyděl se přiznat, že měl k LSD blízko a bylo známo, že se ptal na pohovorech potenciálních zaměstnanců Apple, zda mají s LSD zkušenost:

„Braní LSD bylo hlubokou zkušeností, jednou z nejdůležitějších věcí v mém životě. LSD ukazuje, že je zde i druhá strana mince a nemůžete si ji zapamatovat, když vyprchá, ale víte o ní. Posílilo můj smysl pro to, co je důležité – tvoření velkých věcí namísto vydělávání peněz, vkládání věcí do proudu historie a lidského vědomí tak moc, jak jenom budu moct.
(Steve Jobs)

Douglas Engelbart

Jedná se o amerického vynálezce a průkopníka v počítačové a internetové technologii. Především je znám, že vynalezl počítačovou myš a technologii „copy and paste“, tedy zkopírovat a vložit. Byl jedním z mnoha inženýrů, kteří se účastnili řízených LSD sezení během studií a které sledovalo spojení mezi LSD a zlepšením kreativity. Testy byly vedeny odborníkem Myronem Stolaroffem, který po své první zkušenosti s LSD opustil svoj i práci a zasvětil se svojí ženou studiu LSD celý život:

„Během jednoho dne jsem se naučil o realitě a o tom, kdo jsou lidské bytosti, více než jsem si dříve dokázal představit. Považuji to za nejdůležitější objev, který jsem kdy učinil a neexistovalo pro mě nic důležitějšího, než pochopit celý potenciál, který LSD nabízí.“
(Myron Stolaroff)

Aldous Huxley

Slavný anglický spisovatel se nechal ve své práci silně ovlivnit psychedeliky. Hlubký prožitek s LSD ho inspirovaly k napsání esejí Brány vnímání a Nebe a peklo.

Jeho propojení s psychedelickými drogami se projevilo i v některých dalších knihách, stejně tak v jeho nejoblíbenějším románu Konec civilizace v droze nazývané jako „soma“. V knize Ostrov Huxley píše o medicíně „moksha“ – magické droze, kterou dostali v kritické době svých životů obyvatelé Pala, ostrova, kde se příběh odehrává.

Ironií je, že samotný Huxley si vzal LSD až na smrtelný posteli. Poslal Albertu Hoffmanovi, objeviteli LSD, výtisk knihy Ostrov s následujícím věnováním: „Doktoru Albertu Hoffmanovi, skutečného objevitele medicíny moksha.“

Alex Grey

Americký malíř je známý sérií maleb ukazující lidské meridiány a čakry, nazývané jako „svatá zrcadla“. Grey využil svoji zkušenost s LSD, aby oživil svoje tvůrčí vyjádření. Jedna zkušenost s LSD v roce 1976 údajně úlně změnila jeho život: „Vize, kterou jsem měl v roe 1976, změnila moji práci a pohled na můj život.

Francis Crick

Známý molekulární biolog, nositel Nobelovy ceny za objev struktury DNA, se nechal slyšet, že „spatřil dvojitou šroubovici na LSD“.

Kary Banks Mullis

Biochiemik, který dostal v roce 1993 Nobelovu cenu za chemii za zlepšení techniky reakce polymerových řetězců, tvrdil v rozhovoru roku 1994, že „bral hodně LSD„. Taktéž se nechal slyšet, že „LSD bylo určitě mnohem důležitější, než jakékoliv kurzy, které kdy absolvoval.“

Ralph Abraham

Dobře známý americký matematik tvrdil, že vhledy, které získal díky psychedelickým drogám jako LSD, hluboce ovlivnily rozvoj jeho matematických teorií.

H. R. Giger

Švýcarský malíř se stal světově známý v 60. letech pro svoje „airbrush“ malby (technika, při které je nanášena barva v proudu vzduchu). Je autorem obrázkové knihy Necronomicon a založil tak styl nazávaný jako biomechanický surrealismus, který byl poté zdrojem pro zpracování Vetřelců.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/green-blue-vortex-swirl-light-313433/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup