Silná duchovní místa, která musíte navštívit

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Po celém místě najdeme posvátná místa, která mají náboženský význam a jsou zdrojem formálního uctívání. Jeruzalém, Mecca, Vatikán či Maya Devi, rodiště Buddhy, všechna místa lákají návštěvníky a oddané v milionech. Jedná se o skutečně výjimečná místa.

Ale i za hranicí formálního náboženství existují po světě místa, která jsou neméně duchovně významná. Ačkoliv je náboženské pozadí, které se za těmito místy nachází, již ztraceno v propadlišti dějin, tyto prostory jsou stále mystické a nabité zvláštní energií.

Tato jedinečná místa je třeba zažít na vlastním kůži, abyste jim porozuměli. Podívejte se na přehled pěti duchovních cílů, které stojí za to navštívit a prožít. Jsou to zajímé tipy k cestování.

Stonehenge

Stonehenge autor: Fotobias zdroj: Pixabay.comMasivní a tajemný Stonehenge se nachází upřostřed klidného anglického venkova. Rozestavění menhirů je v souladu s hvězdami a s jarní a podzimní rovnodenností. Přesto nikdo neví, za jakým účelem byl velký kamenný kruh postaven. Stejně tak nikdo neumí jasně vysvětlit jeho funkci a způsob, jak byl vystaven. Aura kamenů hovoří ke všem, kdo stojí v jejich stínu.

Jeskyně Dordogne

Lascaux malba autor: Prof saxx zdroj: Wikimedia commonsPod malebným údolí řeky Dordogne v západní Francii se nachází síť jeskyní, které odhalují stopy prvního duchovního probouzení lidstva. Ve skalách se nachází obrazy, které jsou staré desítky tisíc let a patří mezi nejstarší známá umělecká díla. Nejedná se o práci moderních lidí, ale o práci muže kromaňonského, současníka neandrtálců. Najdete vyobrazení jelenů, ibisů či dalších zvířat. Je velice silné sledovat zblízka kresby tak vzdáleného původu.

Uluru

Uluru autor: Thomas Schoch zdroj: Wikimedia commonsAyersova skála je majestátný nejobjemnější monolit na světě. Australší domordci nazývají monolit jako Uluru a považují ho za trvalý totem velké duchovní síly. Jedná se o masivní pískovec vyjadřující hluboký a trvalý pocit jednoty lidského života s neživým světem, jehož jsme malou součástí.

Koyasan

Hřbitov Okunoin Koyasan autor: Daderot zdroj: Wikmedia commonsPosvátné místo japonského buddhismu již od devátého století. Koyasan je oblast věnovaná duchovnímu rozjímání. Starověké cedrové lesy sdílí prostor s historickými pagodami, zpevněnými cestami a všude se odráží japonský smysl pro úctu. Důraz na nadčasové kvality přírody a jednoduchost zasáhne člověka s buddhistickým i nebuddhistickým založením.

Hory Wudang

Wudangshan autor: Seth Kramer zdroj: Wikimedia commonsNacházejí se na severovýchodě Číny v provincii Ch-pej. Jedná se o známé taoistické hory svatých. Díky svému nádhernému okolí se od roku 1994 hory Wudang nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Malebné budovy spadající do 15. století odráží taoistický princip harmonie mezi lidmi a přírodou. Jedná se ovšem o posvátné místo s daleko starší historií, které bylo považováno za duchovní již v 8. a 9. století dynastie Tang. Wudang je skutečně velice zvláštní místo, horský vzduch se třpytí a vyvolává dojem božství.

Existují samozřejmě další místa, která by mohla být na tomto seznamu. Země je plná nádherných míst duchovního významu, která obohatí váš život!

 

zdroj
fotografie: wikimediacommons.org, pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup