Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Sčítání netopýrů hlásí dobré zprávy

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Netopýr autor: C. Robiller Naturlichter zdroj: Wikimedia commonsV národním parku České Švýcarsko proběhlo v nedávné době sčítání netopýrů. Po několik týdnů odborníci sčítali letní kolonie netopýrů. A výsledek? Netopýrů u nás přibývá!

V nedávném článku jsme informovali o návratu hned několika divokých zvířat do české krajiny. Že se stav české přírody zlepšuje a vítá tak větší množství původních obyvatel, potvrzují i netopýr velký spolu s netopýrem pestrým a vrápencem malým.

U vrápence se jedná o malou kolonii samic s mláďaty, čítající cca 30 kusů. Vrápenci mají rádi teplo a jejich pobyt u nás je dán jejich rozšířením ze západu. U tohoto kriticky ohroženého druhu je to obzvláště dobrá zpráva. V případě netopýrů pestrých se jedná o skupinu cca 70 jedinců.

Netopýrů v Čechách tedy přibývá. A je to dobře, protože jsou to tvorové nejenom fascinující, ale i užiteční. Ředitel Správy národního parku České Švýcarsko Pavel Benda apeluje na podporu lidí, na nichž přežití netopýrů závisí. I nevědomé zavření vstupu do obydleného prostoru v případě různých půd pro ně může mít fatální následky.

Pokud majitelé nemovitosti létajícího obyvatele doma nechtějí, je nejlepší obrátit se na odborníky. Netopýři jsou přísně chráněni jak v ČR, tak v celé Evropě.

 

Foto:http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mopsfledermaus_01.jpg

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Odcházíme.cz
Odejděte ze systému s odchazime.cz

Pro všechny, které neuspokojuje mainstreamový život a touží dosáhnout změny, je tady český internetový projekt www.odchazime.cz. A protože odchod ze systému...

Zavřít