Řekněte dost negativním energiím

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!
Negativní lidé

geralt / Pixabay

Už se vám někdy stalo, že jste se bezdůvodně rozplakali, nebo nedokázali vysvětlit příčinu emocí, které pociťujete? Mohlo by to znamenat jednu ze dvou věcí. Buď tyto věci mají svůj důvod a vy se mu pouze vyhýbáte, nebo jste citliví vůči energiím kolem vás.

Například minulý týden jsem byla na pohřbu a okamžitě po tom, co jsem vešla do místnosti, jsem cítila velmi hustou a silnou energii. Po několik následujících dnů jsem nedokázala být sama sebou. Někteří by to mohli připisovat truchlení, ale já jsem člověk, který smrt vnímá spíše jako oslavu než rozloučení.

Brzy jsem si uvědomila, že některé z emocí, které jsem cítila, se vůbec nezdály být mé vlastní. Od toho pohřbu jsem se energeticky neočistila, a tak jsem stále byla velmi citlivá na energie ostatních lidí.

Naučte se přijímat a milovat “negativitu”

Ještě před tím, než za všechny své emoce začnete vinit “náchylnost vůči negativním energiím”, měli bychom si ujasnit, co vlastně “negativní” energie je.

Zdá se, že z pohledu hnutí New Age Spirituality dochází k velkému nepochopení, co se negativity týče. Když se o ní bavím, často slýchám že “negativita neexistuje” nebo “jediné, co existuje je Světlo.” Ano, fakt, že všichni jsme a pocházíme z jednoho Zdroje (nebo Lásky, Světla) je všeobecnou pravdou, ale to neznamená, že nemůžeme vnímat a věřit v negativitu, když se jedná o něco, co sami cítíme.

Všichni jsme duše, jednotlivě se projevující fragmenty Zdroje, které na tomto světě prožívají lidskou zkušenost. Součástí této zkušenosti je život v dualistickém světě. V této době a dimenzi dualita stále existuje: světlo a tma, láska a strach, negativní a pozitivní, atd.

Takže pokud se objeví nějaké vnímatelné negativní emoce například po prožití traumatu, nemůžeme prostě říct “ty neexistuješ.” To by mohlo vést k jejímu potlačení. Cílem není utíkat před temnotou, ale čelit jí a přijmout ji. Jak bychom nakonec mohli ocenit šťastná období, kdybychom nezažili ta špatná?

Říkám “vnímatelně negativní” protože nakonec je to vše jen o tom, jak věci vnímáme my sami. Co dělá něco negativního negativním? Naše mysl a především naše ego vytváří tyto programy, jenž nám pomáhají rozlišit dobro od zla a pozitivní od negativního. Viděli bychom však věci tak černěně, kdyby tyto programy neexistovaly?

Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď, ale pokusím se vám dát alespoň příklad. Když jsem tento týden vycházela z domu za kamarádem, rozbily se mi dveře. Moje mysl začala okamžitě stresovat, takže jsem situaci vnímala jako problém a jako “negativní.” Rozhodla jsem se ale oprostit od všeho dramatu, které začala má mysl vytvářet, utišit jej a místo toho následovat svůj instinkt.

To, že se mi rozbily dveře, byla nakonec skvělá příležitost k tomu, abych je sama opravila! Jsem mladá žena a nemám moc zkušeností s nářadím, takže jsem se cítila velice emancipovaná, když se mi podařilo opravit si je sama s tím, co bylo zrovna po ruce. Tato situace, kterou by většina lidí považovala za negativní, pro mě nakonec byla skvělou zkušeností.

Stejně tak to můžete udělat s čímkoliv jiným. Pokud například jedete pozdě na schůzku, možná se vám právě podařilo vyhnout se dopravní nehodě. Pokud vás vyhodí z práce, možná byste v ní nebyli šťastní, pokud byste zůstali. V momentě, kdy změníte vaše vnímání a díváte se na věci tak, jak jsou, najednou pochopíte, že všechno je tak, jak má být a nějakým způsobem ku vašemu prospěchu.

Jak definujeme a rozpoznáme negativitu?

Takže jak definujeme negativitu? Je důležité podotknout, že to, co označujeme jako negativní, má nižší vibrace, než to, co nazýváme pozitivním. Jednoduše řečeno, představte si dobu, kdy jste cítili, že je něco “správně” nebo “špatně.” Tím nemám na mysli programy uložené ve vaší mysli a společenské předsudky, ale spíše vaše intuitivní pocity. Můžete mít například vnitřní pocit, že něco není v pořádku. To jen vaše intuice reaguje na frekvence vibrací! A tento pocit je dokonce i vědecky podložen.

Vše vydává své vlastní vibrace, které jsou založené na určité frekvenci. Když se nad tím zamyslíte, vše je tvořeno energií, takže to dává dokonalý smysl. Různé emoce mohou například zvýšit nebo snížit vaše vibrace, což způsobuje, že se kolem nás vytváří různá pole. Toto se podařilo vědecky dokázat institutu HearthMath. Jak ukazuje jejich výzkum, pozitivní emoce mohou fyziologicky prospívat našemu tělu, zatímco negativní emoce dělají pravý opak.

Velká část výzkumu HearthMath se zaměřuje právě na srdce. Z jejich závěrů vyplývá, že elektromagnetické pole, které naše srdce vysílá, lze změřit a pouhá změna našich emocí dokáže transformovat informace zakódované v tomto poli. Srdce obsahuje síť neuronů jak s dlouhodobou, tak krátkodobou pamětí a když vyšle signál do mozku, tyto neurony ovlivňují naši emocionální odezvu. Dále v HearthMath zjistili, že pozitivní myšlení může také posilnit náš imunitní systém.

Jak se zbavit negativní energie

Pokud jste zaznamenali, že jste citliví na negativní energii nebo cítíte potřebu ji blokovat, zde je pár věcí, které by vám mohly pomoci.

Energetická ochrana

Jedná se o moji oblíbenou metodu, ale je třeba si promyslet váš záměr. Vše, co potřebujete udělat, je představit si kolem sebe bílé světlo (nebo světlo barvy, která s vámi rezonuje), které “chrání” vaše tělo od jakýchkoliv vnějších energií. Toto jsem například praktikovala na pohřbech, během řízení, nebo v jiných situacích, ve kterých lidé vidí plno negativní energie a nebezpečí.

Pokud se však energeticky ochráníte před negativitou, která k vám přichází ze strany jiné osoby, může to být dobrá příležitost k nahlédnutí do sebe sama. Proč vnímáte tuto osobu jako negativní? Všichni jsme do určité míry odrazem jeden druhého. Pokud něčí rys vnímáte jako extrémně negativní, je možné, že tu samou vlastnost držíte někde hluboko v sobě.

Důležitá poznámka je také to, že udržování energetické ochrany spotřebuje velkou část vaší energie. Pokud vědomě myslíte na vytvoření a udržení takového pole, nemusíte být plně přítomni. Na energetickém chránění není nutně nic špatného, má mnoho skvělých využití. Jen byste si měli nejdřív dobře promyslet vaše záměry, stejně tak jako další možnosti.

Přetrhávání vazeb

Emocionální vazby se často upínají k určitým událostem, traumatům nebo lidem, kteří na vás přenášejí energii. Mohou být jak pozitivní, tak negativní. Pozitivní vazby mohou vzniknout, když se například zamilujete a váš partner pro vás chce jen to nejlepší. Negativní se naopak vážou k vašemu sebehodnocení, nebo k někomu, kdo na vás přenáší negativní emoce. Ať už jsou pozitivní, nebo negativní, nejlepší je takové vazby nemít vůbec.

Reiki léčitelka Catherine Varga mi sdělila jednoduchou metodu, jak se oprostit od energetických/emocionálních vazeb. Kdykoliv se cítíte vznik energetické nebo emocionální vazby, můžete se jí zbavit tím, že ji fyzicky vytrhnete z těla. Jakmile cítíte její přítomnost na některé z vašich čaker, můžete ji pomocí vašich rukou vytrhnout a představit si, jak opouští vaše tělo.

Umývání rukou a těla

Energetické tělo, stejně tak jako to fyzické,  je třeba udržovat v čistotě. Voda je k tomu ideální. Výborným způsobem, jak se zbavit energií ostatních lidí, je to, že si fyzicky umyjete ruce nebo celé tělo. Jak voda po vašem těle stéká dolů, představte si, jak všechny negativní energie stékají spolu s ní.

Šalvěj nebo “vykuřování”

Nejen že šalvěj krásně voní, ale také může očistit váš dům a tělo od negativní energie. Vykuřování šalvějí je léta používanou technikou k očištění energetických aur a prostředí.

Pár slov závěrem

Je důležité zmínit, že negativní energie vám vždy může nějakým způsobem posloužit. Vaše duše se rozhodla inkarnovat právě na této planetě a prožít dualitu, tak jak může být negativita “něco špatného?” Neutíkejte před temnotou, ale raději ji berte jako příležitost k učení. Tím, že se naučíte přijímat temnější stránky vás a celého vesmíru, dokážete plně ocenit světlo.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup