Ranní rituály, které změní váš život

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Krásný den autor: add zdroj: Pixabay.comVětšina naší reality není pevně daná. Je tvořena našimi očekáváními, světonázorem a myšlenkami, které jsme si o ní udělali. Značné množství našich představ a očekávání má svoji podstatu ve zvycích, které jsou součástí každodenního života. Mnoho těchto zvyků je tvořeno nevědomě a může být kontraproduktivní či omezující. Můžeme však vědomě vytvořit pozitivní zvyky, které nás transformují a umožní uchopit život pevně ve svých rukou.

Jedná se o účinný způsob, jak probudit svoji mysl. Nejobvyklejším rysem vysoce úspěšných lidí je, že dokáží spoluvytvářet svoji vlastní realitu změnou způsobu, jak přemýšlí a co očekávají. Jedna z nejvíce efektifních cest ke změně našich zaběhnutých myšlenkových pochodů je skrze dodržení správných denních rituálů. Dávné tradice jasně chápaly sílu rituálů v posílení našich zvyků a změně pohledu na realitu. Úspěšní lidé mají svoje denní rituály. Některé působí prostě či zvláštně, ale nenechte se zmást prvním dojmem. Rituály jsou jednou z nejúčinnějších bezplatných nástrojů osobního rozvoje dostupné komukoliv. Níže jsou opravdu snadné ale silné rituály, které svoji sílu ukáží, pokud je budete praktikovat každé ráno.

1. Vděčnost

Vnímání vděčnosti a ocenění malých okamžiků radosti v životě je pravděpodobně jedním z nejvíce přehlížených a podceňovaných rituálů. Je perfektním ranním rituálem začít den pozitivně. Skutečná síla ve vděčnosti spočívám v tom, že zaměřujeme svoji pozornost na to, co v našem životě funguje. Co je v souladu s naší celistvou bytostí. Vděčnost je selektivně pozitivní. Posiluje štěstí a radost tím, že vrhá světlo na úžasné věci, malé či velké.

Běžně v životě se věnujeme především problémům a všemu, co nefunguje a je zdrojem napětí. Je to jako bychom neustále přepisovali vzorce našeho života negativním a dramatickým podtónem. Podvědomá mysl věrně následuje tyto vzorce, ať už jsou negativní či pozitivní.
Pociťování vděčnosti je bezpochyby velice mocný rituál. Začněte svůj každý den poděkováním pozitivním věcem, které se odehrály v poslední době. Může to být úplná maličkost, na velikosti nezáleží.

2. Sepiště si vaše nejdůležitější úkoly

Toto je velice praktický rituál. Začněte svůj den tím, že sepíšete tři svoje nejdůležitější úkoly, které musíte během dne vykonat. Tyto úkoly jsou důležitou podporou pro dodržení cílů, se kterými se naplno identifikujete a rychle je vyřešíte. Samozřejmě úkolů během dne můžete mít více, ale na seznamu by se neměly objevit úkoly, které mohou být odloženy či ze kterých můžete udělat jen část.

Váš seznam je jedním z nejdůležitějších ranních úkolů, protože vám pomůže zaměřit svoji pozornost a dělat v životě to, co je skutečně zásadní. Pomůže vám stanovit si priority a lépe organizovat drahocenný čas. V životě získáte více pořádku, přehlednosti a jednoduchosti.

3. Svoje cíle zapište či nakreslete

Tento bod je podobný předchozímu, ale liší se v provedení i účelu. Seznam nejdůležitějších úkolů pomáhá dát dni konkrétní strukturu a řád. Zaměření na cíle je velice účinným způsobem, jak nechat vykrystalizovat vaše vize a životní cíle a dát jim v každodenním shonu prostor. Napsání či načmárání vašich cílů na kousku papíru pomáhá dát vašim záměrům jasnou formu. Díky tomu se posilují ve vašem podvědomí a začleňují se úplně do vašeho života.

Zapsání cílů se děje formou afirmací, tedy jedná se o pozitivní věty (bez záporu) pronášené v přítomném čase tak, jako by se náš záměr již stával skutečností. Například „Dosahuji stále větších pracovních úspěchů“ či „Jsem stále silnější a zdravější„. Přepisujete tím nezdravé programy ve svém podvědomí. Kreslení či obyčejné čmárání mohou být ještě účinnější. Pokud si přejete nový dům či život v jiné zemi, můžete si kreslit dům či symboly dané země.

4. Qi gong

Podle čínské filozfie je qi či čchi označením životní energie a cvičení qi gong podporuje příjem této energie a její cirkulaci v těle. Cvičení qi gong jsou snadná a i rychlá, pomáhají zvýšit vitalitu a posílit zdraví. Existuje mnoho sestav, které budete cvičit, vyberte si dle svého vlastního cítění. Výborná je sestava Osm kusů brokátu, kterou naleznete na internetu. Na youtube naleznete mnoho cviků k inspiraci.

5. Teplá voda s citronem

Vložte plátek citronu do šálku teplé vody a pijte každý den ráno. Citrón je zdrojem vitamínu C, pomáhá vyplavovat toxiny z těla, srovnává PH těla (citron je zásaditý), snižuje bolest a záněty v kloubech a vyživuje mozek a nervové buňky. Nastartuje váš metabolismus do nového dne.

6. Vstaňte dříve

Praktickým doporučením je vstávat dříve než obvykle. Získáte více času na rituály a další ranní aktivity, zejména je to bonusový čas pro vás samotné. Meditujte, relaxujte, užijte si svoje rituály. Tento bod může být považován za funkční základ všech dalších doporučení. Brzy ráno jsme navíc mnohdy nejvíce produktivní. Dokonce i vědecké studie potvrdily výhody z vstávání o hodinu či dvě dříve.

7. Poslouchejte povznášející hudbu
Uklidňující hudba má přímý vliv na naši náladu a to zejména po ránu. Emoční nás nabíjí a ladí nás na pozitivní vlnu. Mnoho lidí poslouchá hudbu o cestě do práce. A mnozí z nich si naladí rádio či náhodný playlist z jejich zařízení. Ranní hudbu si musíme důkladně vybrat, neboť má velký dopad na celý den.

Je paradox, že máme ve zvyku vybírat si hudbu podle svojí nálady. Například když se necítíme dobře, preferujeme smutnou hudbu. Nicméně tímto hudba dále prohlubuje naši náladu. Správné je přesně naopak zvolit hudbu, která nás naladá na správnou frekvenci.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/a-beautiful-day-good-mood-joy-174599/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup