První veganská školka v USA

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Vegetariánská pizza autor: jgojtan zdroj: Pixabay.comKdyž byla Suzy Amis Cameron nespokojená s environmentálními praktikami ve školce její 4leté dcery, rozhodla se vytvořit školku vlastní. S podporou jejího manžela Jamese Camerona, známého filmového režiséra titulů jako Titanik či Avatar, vytvořila v Kalifornii ekologickou školku.

Školka postupně přechází na stravu, která je ze 100 % rostlinného původu a stává se tak první veganskou školkou v USA.

„Přecházíme na ryze rostlinnou stravu, protože se snažíme vytvořit školku ohleduplnou k okolnímu prostředí“, říká Amis Cameron. „Během příštího roku a půl budeme naplno na rostlinné bázi.“
Cameron se domnívá, že vzhledem k množství odpadu produkovaného masa, mléčných výrobků a vaječného průmyslu, je vynechání živočných produktů nejlepším způsobem, jak přispět k udržitelnosti životního prostředí.

Posun k veganství u Cameronových přišel poté, co viděli dokument Forks Over Knives, který popisuje vliv živočišného průmyslu a spotřeby potravin na životní prostředí. „Nemůžete se nazývat ekologem, když stále konzumujete zvířata. Prostě to nejde.“ říká Cameron.

Výhody přitom pocítí studenti, zejména na svém zdraví. Stále rostoucí počet škol přidáva nabídku bezmasého jídla v jejich kantýnách a podporují studenty v konzumaci ovoce a zeleniny. Akademie výživy a dietetiky uznává, že děti mohou z různorodé rostlinné stravy přijímat všechny živiny.

Ve školce Cameronů vznikají i zahrady, kde pěstují vlastní potraviny. Děti tak mají příležitost dozvědět se něco o přírodě, životním prostředí a udržitelném způsobu života.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/cs/pizza-vegetari%C3%A1n-potraviny-s%C3%BDr-366365/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup