Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

První pasivní vesnička u nás

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zbirohy autor: packa zdroj: Wikimedia commonsV Českém ráji se nachází vesnice Koberovy, která na první pohled vypadá jako zcela obyčejná česká vesnička. Přesto se liší a uvnitř skrývá jedno významné české prvenství. V srdci vesničky se nachází 13 pasivních domů.

Vývoj směrem k energeticky úsporné vesničky začal již před sedmi lety. Přestože se pasivní domy, které zaručují energetickou úspornost a snížení nákladů, nachází po celé naší zemi, vesnice Koberovy je průkopníkem. Pasivních domů je zde nejvíce a navíc jsou pojaty takovým způsobem, aby zapadly do okolí.

Pasivní domy nemají potíž přizpůsobit se i náročným požadavkům Českého ráje, které architektům svazují ruce. Vesnice je důkazem, že se pasivní domy mohou stavět citlivě a jako dřevostavbám jim sluší i klasická sedlová střecha.

Domy vypadají standardně i uvnitř. Cirkulaci vzduchu a vyhřívání domů zajišťuje rekuperační jednotka. Vše funguje jak má a vesnička je inspirací pro další podobné projekty, které budou zajisté následovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
© Radostné zprávy ;-)
Více:
Relaxace autor: Hans zdroj: Pixabay.com
Co silní lidé nikdy netolerují

Co dělá člověka silným? Na to asi neexistuje obecná odpověď, protože každý máme odlišnou cestu. Silní lidé jsou obvykle ti,...

Zavřít