Proměňte cestování v duchovní růst

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Cestování autor: Drunker zdroj: Pixabay.comJsme uprostřed doby dovolených. Naše planeta nabízí neuvěřitelnou škálu krajin, které teprve čekají na vaše objevení. Cestování ale není jenom poznáváním cizích kultur a získáváním informací. Může nás posunout vpřed na duchovní rovině, otevírá naši mysl i srdce.

Cestování tak podporuje růst osobnosti a to hned několika způsoby. Podívejme se blíže na ně.

Vděčnost

Vždy když vycestujeme mimo domov, můžeme vnímat hlubokou vděčnost nad příležitostí, které se nám dostává. Ať už se chystáme prozkoumat svoji rodnou zemi či vyrážíme na opačný konec světa, vždy si uvědomme vděčnost za tuto jedinečnou šanci. Že se nám podařilo získat čas, energii i finanční prostředky, které nám umožňují vycestovat. Vděčnost se dostaví i tehdy, když naplno prožijete krásy, které náš svět nabízí.
Přítomnost

Cestování pomáhá rozvíjet smysl pro přítomný okamžik. Nová místa nás vyzývají k jejich zkoumání – prozkoumáváme je nejen vizuálně, zapojujeme i další smysly. Naše pozornost tak vybočuje ze stereotypu a více se zaměřuje na právě teď a tady.

Sami sebou

Když vyrážíte mimo svůj domov, nikdo nebude vědět, kdo jste, co děláte, apod. Cestování tak poskytuje výbornou příležitost, abyste byli na 100 % sami sebou. Můžete tak snadněji zjistit, jací doopravdy jste, je to cesta poznání sebe sama.

Spojení

Při cestování budujeme spojení s daným místem. Přicházíme do styku s tamními lidmi, kulturou či jídlem. Můžeme pozorovat, že i přes odlišnosti mezi různými národy všude najdeme podobné aspekty lidství, které nás všechny spojují. Je třeba zaměřit na to, co máme s lidmi v jiných krajích stejné a ne na to, co nás odlišuje. Tak můžeme prožít s druhými vzájemnou jednotu a svět ztrácí bariéry.

Nadhled

Když jsme na dovolené, je to jako bychom na chvíli zcela zastavili svůj život. Dostaneme se pryč od každodenních starostí a to, co se doma jevilo jako důležité, postupně bledne. Vzdálíme se i od věcí, které nás rozptylují – emaily, Facebook, apod. Můžeme tak více relaxovat a zaměřit se sami na sebe. Získáváme tak nové perspektivy do života a novou energii.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/travel-plane-sky-cloud-367313/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup