Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Proč je důležité trávit čas o samotě

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Samota autor: Unsplash zdroj: Pixabay.comNěkdy lidé potřebují trávit čas o samotě, aby se mohli zregenerovat. Takoví lidé se často nazývají jako introverti. Jiní jen neradi tráví čas sami a potřebují přítomností dalších lidí, aby našli svoji vlastní hodnotu a cítili se pohodlně. Žádná z těchto variant není špatně. Nicméně čas strávený o samotě může prospět zcela každému, bez ohledu na tom, jestli jste introvert či extrovert.

Propojení s dalšími lidmi je důležitou částí našeho života a ať už si to přiznáme či nikoliv, nebyli bychom vyrovnanými bytostmi, kdybychom neměli nějakou pravidelnou mezilidskou interakci.
Podobně čas strávený o samotě pryč od dalších lidí může být osvěžující a může pomoci objevit nové věci o vás samotných, které jste si předtím nemuseli uvědomovat. Několik dnů i klidně týdnů strávených o samotě a vzdálenost od těch, kteří vás obvykle obklopují, vám poskytuje čas, abyste přemýšleli o věcech, které vás naplňují štěstím a naopak. Umožní vám to rozpoznat svoje priority bez toho, aniž by kolem vás postávali ostatní lidé a ovlivňovali vaše myšlenky.

O samotě dokážete ocenit sami sebe a užít si to, že můžete být zcela sami sebou – není se vůbec za co stydět. Čím častěji budete trávit čas o samotě, tím pohodlněji se budete cítit sami se sebou bez vnějších zásahů. To neznamená, že se měníte a že se mění váš charakter, učíte se pouze ocenit více sami sebe. A pocity osamocení, kterých jste se mohli obávat, jsou nahrazeny pocity pohodlí.

Samota přináší rovnováhu. Bez ohledu na to, jak moc kolem sebe potřebujete společnost, můžete začít více oceňovat aktivity, kterým se věnujete sami. Čtení knihy, koukání na film či procházka jsou aktivity, se kterými můžete začít.

Zkuste tedy strávit více času o samotě. Pozorujte, co sami o sobě zjistíte a pamatujte si, že vztah sama se sebou je tím nejdůležitějším, o který kdy budete muset pečovat.

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/sunset-alone-thinking-woman-girl-401541/

  • camperses

    V mém hektickém životě cítím obrovskou potřebu být sama, vážím si každičkého takového momentu, pomáhá mi to upevnit sebe sama, odloučit se od stresu a být zase pozitivní a přátelská při znovu-setkání s lidmi 🙂

    • radostnezpravy

      Škoda, že v diskuzi nejde dát like, tak ho dáváme alespoň takto slovně 🙂 A hlavně, co si kdo myslí, to nám může být úplně jedno. Protože pokud má někdo s námi jakýkoliv problém, je to pouze zrcadlení jeho vlastní stavu duše .-)

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Spánek autor: Life-Of-Pix zdroj: Pixabay.com
Alternativní spánkové cykly

Většina lidí se domnívá, že existuje pouze jeden správný způsob, jak spát: jít do postele večer, spát 6 až 8...

Zavřít