Proč chodit naboso? Protože to je zdravé a IN!

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Proč chodit naboso? Protože to je zdravé a IN!Přemýšlíte, čím letos prokouknout a ovládnout letní promenády? Vybíráte mezi nejnovějšími modely letních střevíčků a nemůžete si vybrat? Říkáte si, že to chce toto léto změnu? A co byste říkali, kdyby to byla změna, kterou nejen zazáříte, ale díky které budete i krapet zdravější?

 

Zkuste to letos jinak – vsaďte na chůzi bez bot!

Ano, skutečně nejde o žádnou recesi ani bláznivý nápad pokoutného šamana, i když by jistě i on přitakal radostnému nadšení fyzioterapeutů. Ano, chůze naboso má svou zaslouženou oporu i mezi zdravotníky, kteří alespoň občas doporučují osvobodit nohy od podpatků a sešněrované obuvi. Chůze na boso je zdraví prospěšná a má velmi blahodárný vliv na správný vývoj nohou. Chůze po písku, trávě, kamíncích, větvičkách a přírodních nerovnostech stimuluje reflexní body na ploskách nohou a díky nim je aktivován nejen nervový systém, ale doslova každá buňka v našem těle. Chůze bez bot je tak skvělým lékem na deprese, migrény, umí zatočit s otoky i vysokým tlakem a umí si poradit s pořádným prokrvením a posílením svalů. A taková bosá procházka v ranní rose je doslova balzámem pro tělo i duši.

Vyměňte boty za chůzi naboso

Začít můžete pozvolna, třeba zmiňovanou ranní procházkou po zahradě či kolem domu v blahodárné rose. Při procházce do přírody či cestou z nákupu nebo práce si jednoduše přehoďte boty přes rameno a kousek cesty dojděte doslova po svých. Krůček po krůčku tak na vlastní kůži pocítíte zlepšení vlastního zdraví i psychické pohody a každý reflexní bod na ploskách nohou aktivuje celý váš organismus, včetně imunitního systému. A získáte navíc i příjemný bonus jako dárek – ušetříte za drahé obutí – nablýskané lakýrky a nejnovější módní výstřelky totiž vyměníte za pohodlí svých vlastních nohou.

Barefooty – bosé boty pro každou nožku

Uznáváme, že ne každý povrch je pro nenavyklou a zhýčkanou nožku tím ideálním terénem pro chůzi na boso. Pokud se tedy z jakéhokoli důvodu bojíte či ostýcháte vyrazit si bez obutí, vsaďte na bosé boty s názvem barefoot. Jedná se o speciální prstové boty, které mají velmi tenkou podrážku, která vás ochrání před poraněním, zároveň však vašim nožkám dopřeje akupresuru a reflexní masáž. Vybírat můžete z mnoha modelů od sportovních po společenské kousky, které vám dodají sebevědomí, zdraví i společenskou prestiž. Díky botkám barefoot si každou procházku užijete a celkově si posílíte zdravé držení těla i vlastní zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup