Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Proč bychom si měli každý den masírovat chodidla

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Chodidla autor: Pruzi zdroj: Pixabay.comNaše nebohá chodidla… Den za dnem nám slouží, aniž bychom jim často věnovali větší pozornost. Jsou zavřené v botách, chodí po rovném povrchu a vrcholem péče bývá návštěva pedikůry. Nicméně tento článek není o kráse.

Chodidla jsou podle východní medicíny mapou našich orgánů. Jednotlivé plochy jsou vyústěním energetických drah orgánů a na jejich masáži je založený celý léčebný systém zvaný reflexní terapie. Důležitost péče o chodidla však zdůrazňují i různé odborné poznatky. Ideálně bychom si měli najít každý večer alespoň 10 minut na masáž našich chodidel. A proč bychom si je měli masírovat?

Zlepšení oběhu krve
Toto platí dvojnásob pro ty, kdo mají sedavé zaměstnání. Krátká masáž před spaním zlepšuje proudění krve v okrajových částech těla. Kromě masáže je pro podporu oběhu vhodné nosit pohodlné boty.

Snížení úzkosti a deprese
Studie ukazují, že časté masáže snižují pocity úzkosti a deprese. Některé studie naznačují i úlevu od bolesti.

Nižší krevní tlak
Díky příznivému vlivu na krevní oběh a odbourání stresu pomáhá masáž srovnat hladinu krevního tlaku.

Prevence úrazu
Krátká pravidelná masáž posiluje nohy a svaly v chodidle, a tak máme v nohách větší sílu a stabilitu. Riziko úrazu při chůzi je tak menší.

Zmírnění bolesti hlavy

Jedna studie proběhla na pacientech s bolestmi hlavy a migrénami. Masáže chodidel jim pomohly snížit bolest.

Pomoc při zánětech šlach i proti plochým nohám
Na masáž byste neměli zapomenout zejména pokud máte ploché nohy. Jinak mohou být zdrojem bolesti. Zánět šlachy na patě je velmi nepříjemný. Masáž může bolesti zmírnit i vás jich zcela zbavit.

Podpora při menopauze
Masáž nohou pomáhá na mnoho symptomů menopauzy – stavy úzkosti, únava, bolest hlavy, změny nálad atd.

Zmenšení otoků
Otoky nohou jsou časté při pozdních fázích těhotenství. Někoho však mohou potrápit i v jiných fázích života. Masáže mohou být velmi nápomocné, zejména v kombinace s vhodnou stravou a odpočinkem.

Prohloubení intimity

Masáž chodidel je jednoduchý, nesobecký, bezplatný akt lásky, který může posílit pouto mezi dvěma lidmi. Chodidla jsou erotogenní zónou těla, která může zažehnout vášeň.

zdroj

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Smog autor: Flangostina zdroj: Pixabay.com
Choďte pěšky, v autě je vzduch 15x více znečištěný

Až se příště budete rozhodovat, zda-li popojedete autem či vyrazíte pěšky, mezi argumenty pro chůzi můžete přidat výsledky nedávné studie....

Zavřít