Požádejte o dotaci – je to snazší, než si myslíte

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Peníze autor: 2bgr8 zdroj: Wikimedia commonsMáte hlavu plnou nápadů, ale hluboko do kapsy? Chtěli byste se sousedy uspořádat například akci o podezřelých čachrech ve městě a pomoci tak kultivaci veřejného prostoru? Existuje poměrně široká paleta dotací a grantů, které by vám mohli alespoň částečně pomoci.

Kde se dostat k potřebným informacím?

Dobrým rozcestníkem je databáze grantů na nno.ecn.cz, kde je možné vyhledávat podle typu grantu a oblasti financování (mimo jiné životní prostředí nebo občanský sektor). Pomocí této databáze je možné nalézt například Rychlé granty 2014 nadace VIA, které slouží jako jednoduše dostupné prostředky na řešení problémů, které se netýkají pouze několika občanů, ale přímo či nepřímo všech obyvatel dané lokality.

Další možností je obrátit se přímo na jednotlivé nadace a dárce. Když se rozhodnete uspořádat dobročinnou akci se sbírkou na podporu konkrétního projektu – ku příkladu vybavení dětského domova, nadace Divoké husy vám výtěžek z akce zdvojnásobí do částky 60 000 Kč. Vlastní nadace a nadační fondy provozuje také množství velkých společností (T-mobile, TESCO nebo IKEA).

Finanční pomoc však uvítá ale i většina seniorů. Víte, že je možné žádat o příspěvek na bydlení (kalkulačka zde), pokud jsou náklady v porovnání k příjmům (penzi) příliš vysoké? V tomto případě se jedná o tzv. nárokovou dotaci – při splnění daných kritérií máte tedy jistotu, že ji dostanete.

Nenechte se tedy deptat nedostatkem financí a buďte kreativní!

 

Fotografie: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Money_Cash.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup