Potvrzené prospěšné vlastnosti kávy

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Káva autor: christoph zdroj: Pixabay.comPokud jste se obávali, co všechno vám pití kávy může způsobit, tyto informace vás povzbudí. Vliv kávy na organismus si vzaly v nedávné době na paškál různé vědecké studie. Výsledky naznačují, že pití kávy v rozumné míře je prospěšné a údajná zdravotní rizika kávy jsou mýtem.

Nedávný výzkum Gill Heart Institute v Kentucky potvrzuje, že antioxidanty a další látky v kávě zmenšují riziko úmrtí v mnnohých zdravotních situacích. Je prokázáno, že káva:
– snižuje riziko vzniku cévní mozkové příhody
– nezvyšuje riziko ischemické choroby srdeční
– preventivně pomáhá proti srdečnímu selhání
– snižuje riziko vzniku diabetes 2. typu
– nezvyšuje riziko hypertenze
– nezvyšuje riziko vzniku metabolického syndromu
– nezpůsobuje arytmii

Studie dále poukazují na to, že káva obsahuje nesčetné množství dalších složek kromě kofeinu – zejména antioxidační polyfenoly. Káva nepředstavuje výhodu ani nevýhodu z hlediska kardiovaskulárních nemocí, ale antioxidanty jsou velice prospěšné. Brání oxidaci v těle a káva tak může zabránit mnohým chorobám a zpomalit proces stárnutí.

Vědci nedávno o kávě dále zjistili, že průměrný šálek kávy má větší množství antioxidantů než průměrná porce borůvek či pomeranč. Dokonce i zelený čaj obsahuje pouze asi 25 % antioxidantů, které byly zjištěny v kávě.

Vypadá to, že složení kávy hraje svoji roli i při hubnutí. Dominantní antioxidační polyfenol v kávě je kyselina chlorogenová, která má antibakteriální a protirakovinné účinky. Tento antioxidant potlačuje hromadění tuku a reguluje tělesnou hmotnost.

Pravidelná konzumace kávy snižuje riziko vzniku rakoviny jater. Dva šálky kávy za den přináší snížení riziko rakoviny jater o 43 %. Další pozitivní vliv kávy se prokazuje na šedý zákal a rozvoj Alzheimerovy choroby. Kofein jak známo ovlivňuje limbický systém, komplexní systém nervů a sítí v mozku. Působí na neurotransmitery a pomáhá mozku.

Není tedy třeba mít výčitky svědomí ze šálku kávy. Se správnou mírou je to nejenom lahodný, ale i zdravý prospěšný nápoj.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/coffee-cup-coffee-beans-coffee-cup-171653/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup