Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Potvrzené prospěšné vlastnosti kávy

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Káva autor: christoph zdroj: Pixabay.comPokud jste se obávali, co všechno vám pití kávy může způsobit, tyto informace vás povzbudí. Vliv kávy na organismus si vzaly v nedávné době na paškál různé vědecké studie. Výsledky naznačují, že pití kávy v rozumné míře je prospěšné a údajná zdravotní rizika kávy jsou mýtem.

Nedávný výzkum Gill Heart Institute v Kentucky potvrzuje, že antioxidanty a další látky v kávě zmenšují riziko úmrtí v mnnohých zdravotních situacích. Je prokázáno, že káva:
– snižuje riziko vzniku cévní mozkové příhody
– nezvyšuje riziko ischemické choroby srdeční
– preventivně pomáhá proti srdečnímu selhání
– snižuje riziko vzniku diabetes 2. typu
– nezvyšuje riziko hypertenze
– nezvyšuje riziko vzniku metabolického syndromu
– nezpůsobuje arytmii

Studie dále poukazují na to, že káva obsahuje nesčetné množství dalších složek kromě kofeinu – zejména antioxidační polyfenoly. Káva nepředstavuje výhodu ani nevýhodu z hlediska kardiovaskulárních nemocí, ale antioxidanty jsou velice prospěšné. Brání oxidaci v těle a káva tak může zabránit mnohým chorobám a zpomalit proces stárnutí.

Vědci nedávno o kávě dále zjistili, že průměrný šálek kávy má větší množství antioxidantů než průměrná porce borůvek či pomeranč. Dokonce i zelený čaj obsahuje pouze asi 25 % antioxidantů, které byly zjištěny v kávě.

Vypadá to, že složení kávy hraje svoji roli i při hubnutí. Dominantní antioxidační polyfenol v kávě je kyselina chlorogenová, která má antibakteriální a protirakovinné účinky. Tento antioxidant potlačuje hromadění tuku a reguluje tělesnou hmotnost.

Pravidelná konzumace kávy snižuje riziko vzniku rakoviny jater. Dva šálky kávy za den přináší snížení riziko rakoviny jater o 43 %. Další pozitivní vliv kávy se prokazuje na šedý zákal a rozvoj Alzheimerovy choroby. Kofein jak známo ovlivňuje limbický systém, komplexní systém nervů a sítí v mozku. Působí na neurotransmitery a pomáhá mozku.

Není tedy třeba mít výčitky svědomí ze šálku kávy. Se správnou mírou je to nejenom lahodný, ale i zdravý prospěšný nápoj.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/coffee-cup-coffee-beans-coffee-cup-171653/

  • Mileta

    zdraviu prospesna kava moze byt pokial nie je preprazena. A nepreprazenu kavu clovek tazko kupi…. vsetko sa to totiz prazi na stupen „dark“, pretoze taku zakaznici chcu, nato su zvyknuti. (ale to je ako ked si oprazite chlieb skoro na cierno) Jedine na internete si mozete kupit uprazenu na light, alebo medium stupen. V takej kave este ostanu niektore prospesne latky.

© Radostné zprávy ;-)
Více:
20 dobrých zpráv z nedávné doby

Přinášíme vám přehled důležitých radostných zpráv z poslední doby, které vám mohly snadno uniknout. Zapomeňte na klasické negativní zprávy a vpusťte...

Zavřít