Populace lva indického na vzestupu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Lev autor: Madhusudhan Nanjappa zdroj: Wikimedia commonsStále jsme bombardováni negativními zprávami o hrozbě vyhynutí různých živočišných druhů. I v tomto směru se ale jednou za čas objeví dobrá zpráva. Sčítání lvů v Gudžarátu, státu západní Indie, přineslo nárůst populace ohrožených lvů o 27 %.

V indickém státě vzrostl počet lva indického za posledních 5 let. Vládní úředníci napočítali celkem 523 lvů, což je o 27 % více než při posledním sčítání v roce 2010, kdy bylo napočítáno 411 lvů. V roce 2005 bylo lvů ještě méně, konkrétně 359.

Letošní součty odhalily 109 lvů samců, 201 samiček a 213 mláďat. Lvi se pohybují v národním parku Gir, který je posledním přirozeným působištěm této velké šelmi na celém světě. Sčítání probíhalo po dobu 5 dní na ploše několika tisíc kilometrů čtverečních.

Sčítání se zúčastnilo 2500 lidí, včetně odborníků na divokou zvěř z nejlepších indických univerzit.
Ke sčítání byly použita kombinace přímého pozorování, fotografií a GPS sledovací technologie. Díky pokročilým technikám byl každý lev započítán bez rizika dvojitého započítání.

Lev indický je menší než jeho příbuzní z Afriky a má záhyb kůže na břiše. Indie čelí intenzivnímu mezinárodnímu dohledu nad svým úsilím o zachování ohrožených druhů. Dobré zprávy jsou novou výzvou pro místní obyvatele, z pohledu správy jejich stanovišť a možného konfliktu s lidmi.

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Young_Male_Asiatic_Lion.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup