Pokojové rostliny, které nejlépe vyčistí váš vzduch

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Rostlina zelenec autor: Mokkie zdroj: Wikimedia commonsVětšina z nás má silný vztah k přírodě, nicméně jen málo příležitostí být v ní. Proto se snažíme obklopovat krásou rostlin v našem domově.

Pokojové rostliny mají mnoho výhod. Nejenom že jsou ozdobou každého prostoru, ale umí prostor oživit, pročištit vzduch a nabudit uklidňující atmosféru. Pomáhají nás zbavit se stresu a podporují naše léčebné mechanismy.

Následující rostliny nejvíce pročistí váš prostor a osvěží vzduch. Měly by být v každé domácnosti.

Aloe vera

Nejenom že vám aloe snadno uklidní spáleniny od slunce či budnutí od hmyzu, pomůže s detoxikací organismu, je navíc ideální i k pročištění vzduchu. Pomáhá vzduch zbavit chemických znečišťujících látek. Nadměrné množství chemikálií ve vzduchu se projevují jako hnědé skvrny na listech rostliny.

Břečťan popínavý

Podle NASA je břečťan pokojovou rostlinou číslo jedna díky své neuvařitelné schopnosti filtrace vzduchu v místnosti. Nejenom že absorbuje i formaldehyd, její pěstování je velice snadné. Snadn se přizpůsobí, může být zavěšena či položena na podlaze. Preferuje mírné teploty a střední sluneční světlo.

Kaučukovník

Snadno roste v tlumeném osvětlení a v chladnějším podnebí. Má velice nízké nároky na údržbu a dokáže efektivně vyčistit vzduch od toxinů.

Tchýnin jazyk

Nádherná rostlina, která si svoje jméno vůbec nezaslouží. Může se jí dařit bez většího množství světla či vody. Účinně pohlcuje oxid uhličitý a v noci během spánku uvolňuje kyslík (zatímco většina rostlin ho uvolňuje během dne). Je tedy ideální do ložnice pro zlepšení kvality spánku.

Lopatkovec

Jedná se o skvělou a nízkoúdržbovou rostlinou. Cítí se dobře ve stínu a preferuje chladnější teploty. Taktéž snižuje množství toxinů ve vzduchu.

Filodendron

Nenáročná a přesto krásná rostlina ve tvaru srdce. Podobně jako břečťan, účinně absorbuje formaldehyd. Může vydržet v rodině řadu let. Miluje mírnou zálivku a trochu světla.

Bambusová palma

Atraktivní a ukladňující rostlina s vysokým čistícím efektem. Údajně je velice účinná při odstraňování takových látek, jako je benzen či trichlorethylen. Preferuje stinnější umístění.

Zelenec

Snadno se množí a tak je populární pokojovou rostlinou. Je účinný při odstraňování znečišťujících látek (vč. benzenu, formaldehydu, oxidu uhelnatého či xylenu) a e ozdobou domova.

Potos

Je to jednoduchá ale krásná rostlina. Nejlépe se jí daří při nižších teplotách spolu s nízkou intenzitou slunečního svitu. Můžete ji pěstovat i jako závěsnou rostlinu.

Dračinec

Tato rostlina může postupně vyrůst až do výšky stropu. Preferuje pozici na slunci.

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Spider_Plant_(Chlorophytum_comosum).jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup