Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Olivový olej přináší mír Izraeli a Palestině

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Olivy autor: falco zdroj: Pixabay.comOlivový olej boří hranice! Dvě znesvářené země ukazují, že jsou schopny spolupráce. Nepřátelství dokázali překonat zemědělci, kteří uzavřeli projekt rozvíjející spolupráci a vzájemnou důvěru při přípravě olivového oleje.

„Olivý olej bez hranic“ postupně pracuje na spolupráci tisíců zemědělců v Palestině a Izraeli ve 34 farmářských komunitách již od svého založení v roce 2011. Projekt je vedený organizaci Near East Foundation, která se věnuje ekonomickému rozvoji Afriky a středního Východu. Projekt se soustředí na vytvoření ekonomických partnerství a v tomto duchu se snaží vytvářet atmosféru míru a pochopení.

Mezi Izraelí a Palestinou neexistuje skutečná hranice, trh s olivovým olejem nemá vůbec žádné hranice,“ řekl Muhammad Hamudi, farmář a producent olivového oleje.

Spolupráce mezi zeměmi nese své ovoce. Humadi za poslední tři roky díky rozvíjející se spolupráci ztrojnásobil produkci, zlepšil kvalitu a čistotu svého oleje a díky tomu i zvýšil svůj příjem.

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/olive-olives-green-green-olives-224638/

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Potok autor: Stanislav Doronenko zdroj: Wikimedia commons
Zapojte se do ochrany pražských potoků

Vyčištěné břehy, nové zátočiny, které zpomalí proud vody v korytě, čistší vodu a pro příští roky pravidelnou péči a dohled -...

Zavřít