Obnovitelné zdroje zaměstnávají 10krát více osob, než fosilní paliva

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zelená energie autor: Jürgen from Sandesneben zdroj: Wikimedia commonsObnovitelné zdroje energie vytváří až 10krát více pracovních míst, než podobné podniky s fosilními palivy. Tento trend odhaluje nová studie ve Energy Research Centrer ve Velké Británii.

Výzkumný tým prozkoumal počet pracovních míst ve Velké Británii, USA a Čině od roku 2000 a zjistil, že elektřina z uhlí a plynu tvoří 0,1 až 0,2 hrubého pracovního místa za megawatthodinu, elektřina z větru tvoří 0,05 až 0,5 hrubé práce za vygenerovanou megawatthodinu.

Výzkum také ukázal, že obnovitelné zdroje energie a energetická účinnost vytváří až o 1 pracovní místo na megawatthodinu více, než fosilní paliva. A když je ekonomika v recesi, vyplácí se soustředit vládní výdaje do odvětví, které jsou náročné na pracovní sílu. Podpora obnovitelných zdrojů podporuje růst ekonomiky a podporuje zaměstnanost.

Tento závěr je velice důležitý, protože názory na zelená pracovní místa byly různé. Současný výzkum se opírá o dlouhodobé sledování a ukazuje, že investice do obnovitelných zdrojů je skutečně pro ekonomiku výhodnější.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup