Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Obnovitelné zdroje energie jsou na vzestupu rychleji než kdy jindy

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zelená energie autor: Jürgen from Sandesneben zdroj: Wikimedia commonsDobrá zpráva pro obnovitelné energie – zdroje této energie rostou nejrychlejším tempem vůbec. Obnovitelné zdroje elektrické energie nyní přispívají 22 % světové spotřeby energie.

Tuto pozitivní informaci přinesla důvěryhodná organizace IEA – International Energy Agency, neboli Mezinárodní energetická agentura. IEA se zaměřuje na rozložení ropy a dalších energetických zdrojů po světě.

V roce 2013 bylo investováno do systémů „zelené“ energie více než 250 miliardy dolarů. Očekává se, že do roku 2020 budou obnovitelné zdroje produkovat více než čtvrtinu světové energie. Tento cíl je přitom zcela reálný a dostupný.

V současné době brzdí další rozvoj standardní výrobci energie a jejich vlastní finanční zájmy. Nicméně jejich vliv postupně slábne a brzy se dá očekávat ještě větší rozvoj obnovitelné energie.

 

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Alternative_Energies.jpg

 

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Na Islandu naučili teenagery dosáhnout změněného stavu vědomí přirozenou cestou, ubylo tak případů zneužívání návykových látek

Zatímco užívání drog mezi teenagery zaznamenalo mezi lety 2002 a 2013 ve Spojených státech pokles, téměř 25 milionů Američanů starších...

Zavřít