Období sběru bylinek je v plném proudu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Bylinky autor: PixelAnarchy zdroj: Pixabay.comByliny, nebo-li léčivé rostliny, využíváme lidstvo už po několik tisíciletí. Znaly je naše babičky, prababičky a další prapředkové. V současné době máme mnoho možností na výběr, co zvolíme. Jakou účinnou pomoc při nemoci, při rekonvalescenci, prevenci, únavě či jakémkoliv jiném problému týkající se našeho zdraví.

Proč zvolit právě bylinky? Bylinky jsou dostupné. Dostupné v lékárnách (v omezeném množství), bylinářstvích, obchůdcích se zdravou výživou, na internetu a jako porcovaný čaj koupíme pár druhů téměř v každých větších potravinách nebo drogerii. Bylinky jsou levné. Schválně – spočítejte si, kolik Vás bude stát zakoupení lipového květu nebo nějakého speciálního léčiva v lékárně při obyčejném nachlazení. O bylinkách máme všeobecné povědomí, máme zkušenosti – kdo jako dítě nepoužíval jitrocel na odřená kolena a nepil šípkový nebo heřmánkový čaj? O bylinách máme dostupné informace. Tedy již pouze na internetu a v domácích herbářích. Na výrobcích z bylin už si z důvodů omezení lékařského tvrzení, o účinnosti již nepočteme. A pokud výrobek nemá zkušeného prodejce, nezbývá nám nic jiného, než si ty správné informace najít sami. Byliny obsahují, kromě léčivých složek, velké množství vitamínů, minerálů a stopových prvků a naše těla je umí přijmout a zpracovat. Bylinky jsou pro nás přirozené, hlavně ty naše, české.

A úplně to nejlepší je, že si bylinky můžeme sami nasbírat, nasušit a užívat podle toho, jak nám to bude vyhovovat a podle jistých pravidel užívání bylin. Začíná nám sezóna, ideální čas ke sběru. Byliny sušte ve tmavých větraných místnostech, na sítech nebo ve svazcích. Můžete použít sušičku na ovoce. Po usušení je dobře uskladněte v papírových nebo látkových sáčcích a použijte je jako čaj, koupel, v péči o tělo, vlasy a nebo čerstvé byliny využijte jako součást Vašeho zdravého jídelníčku.

Vyzkoušejte sami, zda jsou byliny stále funkční a účinné i pro Vás.

Napsala Jitka Volná

 

Fotografie: http://pixabay.com/en/flowers-flower-meadow-spring-meadow-65587/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup