O vděčnosti

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

dekuji GuadalupeNOLA15Oct07Thanks autor-Infrogmation zdroj-wikimedia commonsNa vděčnost se v moderní době často zapomíná. Naše pozornost směřuje k tomu, co nemáme, namísto k tomu, co máme. Z toho plyne pocit nenaplnění a frustrace, do života se dostává stres a utrpení v mnoha podobách. Přitom pokud zaměříme naší pozornost na to, co máme a vyšleme energii vděčnosti, náš život se může postupně proměnit.

Mnoho klientů, kteří se na mě obrací, pociťují v životě nervozitu, stres i vztek. Pokud se ovšem rozhodneme, že se chceme cítit lépe, je rychlý způsob, jak vzít zpět kontrolu. Naše myšlenky a emoce vytváří nekonečné smyčky, které se navzájem posilují. Cílem je přerušit tyto cykly a změnit je.

Horoskopy osobní, partnerské, prognózy a další!

V tuto chvíli přichází na řadu vděčnost. Začněte tím, že se zastavíte a začnete zhluboka dýchat do břicha. Zamyslete se nad svým životem a co v něm máte. Vyberte si jedno téma a řekněte nahlas či v duchu: „Jsem vděčný za … a moc za to děkuji.“ Může se jednat o něco malého či velkého, něco z minulosti, přítomnosti či budoucnosti, cokoliv hlubokého i zcela obyčejného. Pokračujte, dokud se vaše nálada nezačne postupně zvyšovat a na tváři vám nezačne svítit úsměv 🙂

Myšlenka je energie a tak ať už pracujete s modlitbami, nebo využíváte zákonitostí principu přitažlivosti, myšlenky vděčnosti patří mezi ty nejsilnější. Buďte tedy dopředu vděční za odpovědi na vaše modlitby. To je nejlepší způsob, jak vyhnat pochybnosti a přesunout věci z budoucnosti do současnosti. Stejně tak není nic silnějšího než projev díků, protože vyzařují frekvenci, která umožňuje přilákat naše přání do života.

Nejlepší je ovšem na vděčnosti soustavně pracovat. Teprve dlouhodobější úsilí promění zásadně váš život. Pořiďte si poznámkový blok a na závěr každého dne si udělejte shrnutí. Zapište každý den 3 různé a pokaždé nové věci, za které jste vděční. Toto cvičení doporučuji provádět co nejdéle to bude možné. Postupně uvidíte, že se vaše myšlení v průběhu dne začne mnohem více zaměřovat na to, co máte a za co můžete být vděční. Jakmile začnete svojí pozornost věnovat pozitivním věcem na místo negativním, váš život postupně nabere nový pozitivní směr.

Vybudujte si z vděčnosti svůj nový zvyk a plody vašeho snažení uvidíte brzy nejenom vy, ale i lidé ve vašem okolí. Vděčnost transformuje život a nabízí novou úroveň poznání a bytí.

astrolog a terapeut Vít Kuntoš

 

foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:GuadalupeNOLA15Oct07Thanks.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup