Nepálský premiér odmítá bohatství

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Sushil Koirala autor: Krish Dulal zdroj: Wikimedia commonsNepálský premiér Sushil Koirala překvapil rázným odmítnutím velkého rodinného dědictví kvůli zachování jednoduchého života. Premiér je znám jako zastánce prostého životního stylu, podle statistik webových stránek vlády zveřejněných v březnu vlastní pouze tři mobilní telefony.

Koirala se stal v roce 2010 prezidentem nepálského kongresu a v únoru 2014 byl zvolen předsedou vlády. Je čtvrtým členem jeho rodiny, který se stal premiérem, ale zřekl se svého rodinného dědictví, aby nadále mohl žít tak, jak je mu blízké. Naproti tomu jiní ministři ve stejné vládě hlásí majetek v hodnotě milionů.

Zatímco někteří mají pocit, že Koiralův život v chudobě tvoří Nepálu negativní publicitu, jiní naopak chválí jeho životní styl jako znamení cti v zemi zkorumpovaných politiků. Zastánci doufají, že jeho životní styl bude výzvou pro změnu současných politiků a demokratických hodnot. Mění zažitý pohled nepálských obyvatel na skutečnost, že volby vyhrávají peníze.

Koirala může být vlaštovkou, která může změnit politickou scénu nejenom v Nepálu. Ukazuje, že je možné, aby se hodnoty jako prostý život a oddanost lidu a zemi dostaly kupředu a prosadily se.

 

zdroj
Foto: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sushil_Koirala.jpg

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup