Nemoci, které léčí marihuana

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Marihuana autor: Fotobias zdroj: Pixabay.comKonopí je zázračná rostlina. Můžeme z něj vyrápět plasty, oblečení, dají se z něj stavět i celé domy. Zejména je především lékem, který pomáhá na mnoho zdravotních obtížích, se kterými je konvenční medicína na štíru. A především kde dokáže nabídnout pouze léky s nebezpečnými vedlejšími účinky.

Deprese
Lidem s depresí předepisují lékaři antidepresiva jako Prozac či Zoloft. Tyto léky působí proti depresi zvýšením hladiny serotoninu v mozku. Mezi vedlejší účinky antidepresiv patří pokles libida, poruchy narození a dokonce i zvýšení sebevražd.

Žaludeční nevolnost
Při nevolnosti se pro změnu používají léky, které blokují receptory asociované s nevolností a způsobují zácpu, noční můry a symptomy podobné Parkinsonově chorobě.

Glaukom
Na zelený zákal se obvyklá podávají oční kapky, které snižují nitrooční tlak. To může způsobit mnoho různých problémů, jako je rozmazané vidění či změna barvy očí. Marihuana dokáže to samé bez vedlejších účinků.

Nespavost
Léky na nespavost jsou děsivé. Někdy se vám po nich mohou zdát podivné sny a mohou vést k náměsíčnosti. Pokud si zvolíte marihuanu typu indica, nebudete mít se spánkem žádný problém.

Astma
Léky na astma působí pouze v krátkodobém horizontu. Jednou z výhod marihuany je, že otevíra dýchací cesty plic. Samozřejmě je třeba marihuanu nekouřit, ale například vaporizovat, neboť poté nedochází ke spalování.

Onemocnění srdce

Léky snižující hladinu cholesterolu, stejně jako aspirin, jsou častým lékem pro osoby s kardiovaskulárním onemocněním. Vedlejší účinky jsou nezanedbatelné, zahrnují bolesti hlavy, nevolnost, slabost či infekce. Aspirin může způsobit žaludeční krvácení. Studie ukazují, že marihuana může zvrátit ucpávání tepen a chrání srdce před poškozením.

Posttraumatická stresová porucha
Na tuto poruchu existují tuny antidepresiv. Dokonce je testováno i MDMA, účinná látka v extázi. Ale hrozí vedlejší účinky, jako jsou sexuální problémy, nevolnosti či potíže se spánkem. Některé nežádoucí účinky josu ještě horší. Marihuana je lepší alternativou, protože snižuje i noční můry. V tomto případě je vhodný druh sativa.

Alzheimerova choroba
Na tuto nemoc neexistuje příliš léků. V současnosti existují čtyři, které zpomalují nástup choroby produkcí acetylcholinu. Mezi nežádoucí účinky patří zpomalení srdční frekvence a anorexie. Marihuana snižuje zánět, který je spojení s Alzheimerovou chorobou a brání umírání buněk v mozku.

Sexuální dysfunkce
Přípravků na podporu erekce je mnoho. Marihuana ovšem zvyšuje průtok do některých částí těla a je mírným afrodiziakem.

Bolesti
Krátkodobé i chronické bolesti řeší marihuana výborně. Lékaři spoléhají pouze na analgetika či na opiáty. Hrozí však předávkování i závislost. Marihuana zvyšuje analgetika a pomáhá přirozeně mírnit bolest.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup