Nemáte rádi vstávání? Naučte se vstávat snadněji

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Spánek autor: Angel zdroj: Wikimedia commonsRanní vstávání nemá mnoho fanoušků. Obzvláště, když mnoho z nás musí vstávat velmi brzy do práce. Není divu, že rádi zamáčkneme budíček a přidáme si pár extra minut v posteli navíc. Přitom by bylo o dost lepší nastartovat den příjemnějším vstáváním. Několik snadných kroků vám pomůže, abyste byli schopní vstávat snadněji i dříve. Vyhněte se tak po ránu stresu a začněte svůj den chvilkou pro sebe!

Nastavte svůj každodenní ranní budík o 1 minutu dříve

Není cílem vstávat najednou o hodinu dříve. Pokud chcete získat ráno více času, nastavte si budík každý den o 1 minutu dříve. Pro tělo to je zanedbatelný rozdíl a malé krůčky jsou velmi jemné a nenásilné. Po měsíci budete vstávat o půl hodiny dříve, po dvou měsících o hodinu, kterou získáte před prací pro sebe navíc.

Nezapomínejte PROČ chcete vstávat dřív

Mnoho úspěšných lidí vstává dříve, aby se mohli hned od rána věnovat svým cílům. Pokud chcete vstávat snadněji, je třeba mít něco, co vás žene vpřed, co vás motivuje a inspiruje. Pokud máte nějakou vášeň, nebudete chtít zbytečně spát. Budete mít ambice a skutečnou touhu vstávat tak, abyste mohli na svých snech pracovat tak dlouho, jak je to jen možné. Přemýšlejte nad tím, co vám přináší pocit, že žijete a pracujte na tom každý den. Pak již vstávání nebude vypadat jako nemožný úkol.

Přizpůsobte si podmínky k příjemnému vstávání

Je ve vašem domě po ránu chladno? Připravte si oblečení a obuv hned do blízkosti postele, aby vám bylo hned po opuštění postele příjemně. Musíte po ránu čekat na kávu? Připravte si ji den dopředu a pokud máte chytré zařízení na kávu, využijte časovač, aby vás po ránu přivítala vůně čerstvě vařené kávy. Jako budík si nastavte něco, co vás příjemně naladí, vhodná je rádiová stanice.

Užitečné ráno

Po ránu si naplánujte příjemné a užitečné úkoly. Jednou za týden si vyražte na brzkou kvalitní ranní kávu s dobrým přítelem. Nebo se zapište na ranní hodiny cvičení. Možná to zní šíleně jít ráno cvičit, ale budete se cítit po cvičení velmi příjemně a budete mít dostatek energie po zbytek dne. Vyberte si cvičení, které vám bude vyhovovat. Někdo bude preferovat zumbu, jiný klidnější jógu.

Odměňujte se za dosažení svých ranních cílů

Každý den, kdy vstanete dříve, se odměňte něčím malým. Nemusí to být nutně jídlo. Může se jednat například o malou dekoraci do domácnosti, nový esenciální olej, či cokoliv jiného, co máte rádi. Je třeba se stále odměňovat za dosažené úspěchy.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup