Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Největší producent vajec v USA přestane utrácet mladé kohouty

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Kuře autor: 25891 zdroj: Pixabay.comZvířecí aktivisté slaví velký úspěch, který bude počátkem revoluce v drůbežím chovu. Největší americký producent vajíček United Egg Producers, který stojí za 95 % všech vajec vyprodukovaných v USA, oznámil, že do roku 2020 přestane zcela zabíjet samčí mláďata v líhních.

Mladí kohouti narození v líhních jsou utraceni, protože z obchodního hlediska nemohou být prodáváni na maso a nemohou být využiti pro produkci vajec. Jejich utracení je běžnou praxí. Krátce po narození jsou usmrceni v igelitových pytlích, v drtičkách či jsou zadušení plynem. V EU se ročně usmrtí 250 milionů mladých kohoutů.

Protože je drůbeží průmysl k mladým kohoutům velmi krutý, jedná se o výbornou zprávu. Přesto za oznámením United Egg Producers nestojí ani tak etické důvody. Jejich rozhodnutí má co do činění s technologickým pokrokem. Nové postupy totiž umožňují určit pohlaví kuřat in ovo – tedy ještě předtím, než se začnou vyvíjet uvnitř vejce. To umožní producentům ukončit mužská vejce ještě předtím, než se kuře ve skořápce začne vyvíjet.

Přestože rozhodnutí není motivováno soucitem, dopad zůstává pozitivní – milióny mladých kohoutů bude ušetřeno nelidskému, krutému a nesmyslnému usmrcení.

Již v roce 2014 se Unilever stal první velkou nadnárodní korporací, která si vzala za cíl využívat in ovo výběr vejce, aby se zabránilo usmrcení mladých kohoutů. V jejich líhních snáší slepice vejce pro velké společnosti, jako je například majonéza Hellmann´s. V brzké budoucnosti se tento humánní přístup stane v průmyslu s vejci standardem po celém světě a pro slepice je to obrovský krok vpřed správným směrem!

zdroj

  • zed771

    Pak už jem stačí, nezotročovat i slepičky, které svůj život prostojí na kovových drátech a po té co přestanou snášet dopadnou stejně ja do této chvíle kohoutci. Za svůj život neuvidí sluneční světlo či živou rostlinu. Vejce jsou dnes skoro ve všem úplně zbytečně, sám je považuji za odpad. Slepice je jeden z nejiteligentnějších ptáků a má vyvinuté sociální chování. Majonézy rostlinného původu jsou lehčí, stravitelnější, bez cholesterolu a minimem rizika spojeného se salmonelami. Po domácku připravené jsou ještě lahodnější a čerstvé bez konzervantů a dochucovadel. Čas přípravy je zpravidla do 5ti minut. Není jediný důvod kupovat cokoli co přišlo do styku s vejci, tedy s utrpením živých tvorů. Váš ZeD

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Očkování autor: dfuhlert zdroj: pixabay
Detoxikace po očkování: zbavte své tělo těžkých kovů a dalších toxinů ve vakcínách

Pokud jste se rozhodli nechat očkovat (nebo jste neměli na výběr), je na čase detoxikovat organismus. Vakcíny totiž obsahují těžké...

Zavřít