Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Nejsilnější přírodní antiparazitika

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pelyněk pravý autor: Karelj zdroj: Wikimedia commonsJe běžné, že naše domácí zvířata „odčervujeme“. Nicméně i člověk je tvor, který může být hostitelem desítek různých parazitů. Proto je třeba tělu pomoct a těchto organismů ho zbavit. Příroda nabízí účinné látky, které jsou k tělu jemné a nežádoucí parazity vyženou ven.

Parazity mohou být mikrospické viry, bakterie, kvasinky až po tasemnici. Nemusí se nacházet pouze ve střevech, ale v různých částech těla – svaly, plíce, žaludek, slezina, kůže, atd. Přírodní látky působí komplexně na celý organismus a pomohou ve všech částech těla bez vedlejších účinků.

Pelyněk

Pelyněk je královnou přírodní léčby parazitů. Šťáva čistí organismus od prvoků, jednobuněčných bičíkovců, hemolytického stafylokoka a dalšícb mikroorganismů. Tito paraziti narušují látkovou výměnu, způsobují zápal tenkého střeva, ucpávají žlučovody a způsobují kožní potíže (alergie, ekzémy). Častěji se i vyskytují problémy s nachlazením se zvýšenou tvorbou hlenů.

Proti hlístům zabírájí klystýry s výtažkem pelyňku s trochou česneku. Na jeden hrnek jednu česnekovou paličku. Směs se zavádí po ranní stolici.

Běžně se užívají květy pelyňku, které se usuší a užívají spolu s cukrem, medem či sirupem. Během 2 dnů se užívá 5 g pelyňku 3x denně hodinu před jídlem. Po užití poslední dávky se na noc bere projímadlo.

Pelyněk není vhodný pro dlouhodobou léčbu a je třeba dodržet doporučené dávkování. Není vhodný během těhotenství či při žaludečních vředech. Nadměrné užívání způsobuje křeče, bolesti hlavy či poruchy vědomí.

Listy šťavelu

Když půjdete čistou přírodou a narazíte na šťavel, dejte si několik listů. Nejlepší jsou ovšem na lačno a jsou výbornou prevencí.

Česnek

Již naši předci dávno věděli, že česnek je klíčem k pevnému zdraví. Omlazuje a dezinfikuje organismus. Čistí krev a lymfu od toxinů a vyhání kolonie mikroparazitů z celého trávicího systému. Pokud se potřebujete zbavit parazitů přímo v tlustém střevě, jsou velice účinné klystýry.

Dubová kůra

Na hrnek horké vody použijte 2 lžíce kůry a nechte cca 5 hodin louhovat v termosce. Ideálně zalít před spaním a nechat louhovat do rána. Poté sceďte a nalačno vypijte.

Červená paprika

Pálivá paprika je silný stimulant trávicí soustavy i krevního oběhu. Efektivně prohřeje oranismus, pomáhá při srdeční slabosti a spalování škodlivin. Pravidelná konzumace pomáhá tělu vypudit parazity.

 

Fotografie: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Artemisia_absinthium_Prague_2013_1.jpg

 

 • Hana Paporizová

  Děkuji za tipy, ještě bych přidala kurkumu a máme odčervovací jídelníček cobydup! Myslím si ale, že jde spíše o preventivní opatření. Když už člověk v těle parazity má, měl by šáhnout po něčem silnějším. V Česku je např. volně prodejný Wurm-ex.

  • Klara Mann

   Wurm-ex je absolutně neúčinný, pročtěte si složení. Neublíží, nepomůže.

 • Iva Čermáková

  já třeba slyšela, že na trh přibyla novinka-Červex od firmy Swiss. Myslím, že jsem četla, že taky obsahuje kurkumu a česnek, navíc je to přírodní. Uvidím, určitě vyzkouším!

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Tým autor: Geralt zdroj: Pixabay.com
Global Sharing Day poprvé v ČR

1. června je nejen Mezinárodní den dětí, ale také celosvětový svátek sdílení. A u toho musíme být! V loňském roce,...

Zavřít