Nejlepší potraviny pro posílení vaší šišinky

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Mozek autor: Geralt zdroj: Pixabay.comŠišinka je endokrinní žláza v mozku podobná borové šišce a je považována za sídlo naší duše. Tato malá žláza bývá označována i jako „třetí oko“ a dává se do souvislosti s dosahováním vyšších stavů vědomí.

Pro ty, kdo chtějí naplno rozvinout svůj duchovní potenciál, je důležité posilovat funkci šišinky detoxikací a správnou výživou. V dnešní době, kdy je potrava plná pesticidů a jiných chemických látek, je šišinka vystavena obrovskému množství škodlivin. Tyto podmínky vedou ke vzniku kalciových obalů, kterými se orgány brání, a můžeme tak nacházet v různých částech těla krystaly fosforečnanu vápenatého. A právě šišinka je u mnohých z nás již téměř zvápenatělá, což je významnou překážkou na duchovní cestě. Detoxikace šišinky je tedy považována za důležitý základ rozvoje.

Následující potraviny a doplňky jsou důležité pro podporu funkce šišinky a pomáhají s jejím odvápněním. Některé z doplňků mají podobný efekt, takže je to na vás, jak se je rozhodnete zkombinovat.

Melatonin
Melatonin vytváří samotná šišinka a zasahuje spánkový rytmus. Melatonin je též spojován s relaxací a vizualizací. Lidé se na doplňky s melatoninem obrací tehdy, když potřebují pomoc se spánkem či s přepracovaností. Při pořizování doplňků se zaměřte na to, jsou-li rostlinného původu a bez testování na zvířatech. Doporučuje se začít s nízkým dávkováním a neměl by se brát déle než tři měsíce. Konzumuje se na večer nějakou dobu předtím, než si půjdete lehnout. Nikdy jej však neberte před aktivitami, které vyžadují koncentraci, jako je třeba řízení vozidel.

Oreganový olej či extrakt z neemu (zederach indický)

Oregano všichni známe, neem je stálezelený strom rostoucí v Indii, jehož listy obsahují nimbin. Obě rostliny mají pročisťující účinky zejména na endokrinní systém a pomáhají odvápnit šišinku. Neem byl pro tyto účely užíván v Indii po tisíce let. v západním světě se oreganový olej stal holistickou cestou posílení imunitního systému. Oba doplňky navíc fungují jako přírodní antibiotika proti kalciovým obalům tvořených nanobakteriemi.

Raw čokoláda

Raw organická čokoláda v nejčistší podobě pomáhá pročistit šišinku, protože kakao je silným antioxidantem. Navíc pomáhá stimulovat třetí oko.

Superpotraviny bohaté na chlorofyl

Doplňky jako spirulína, chlorela, mladá pšenice či zelené řasy mají podobný vliv jako listová zelenina, ale mají mnohem více výživných látek v menší porci. Mají silné detoxikační účinky a napomáhají odvápnění šišinky.

Raw jablečný ocet

Přírodní detoxikační prostředek opět podporuje odvápnění šišinky díky vlastnostem kyseliny jablečné. Kyselina jablečná je organickou složkou, která dává ovoci kyselou příchuť. Pokud jablečný ocet konzumujeme jako doplněk, podporuje zažívací systém a detoxikuje tělo. Ocet však jako zásaditá potravina nabízí mnoho dalších účinků. Nejvhodnější je raw jablečný ocet ve skleněné lahvi.

Jód

Mnoho lidí používá produkty obohacené o fluor, ať už zubní pasty či kuchyňské soli, a má tak hodnoty fluoru zvýšené. Jód se přirozeně nachází v rostlinách jako jsou mořské řasy a efektivně odstraňuje fluorid z těla skrze moč. Běžné stavovací návyky jsou však na jód chudé. Abyste se při braní doplňků s jódem nezbavili taktéž i vápníku, do stravy je vhodné zahrnout brokolici, kapustu, pomeranče, mandle, lněné a sezamové semínko, kopr, tymián a další bylinky. Příjem jódu podpoří kombinace s lecithinem.

Další

Mezi další potraviny, které napomáhají zlepšit funkci šišinky a její odvápnění, patří iboga, koriandr, tamarid, kustovnice čínská, vodní meloun, banány, med, kokosový olej, konopná semínka, česnek, noni džus, citronový džus, či houba rezavec šikmý. Celkově je vhodné konzumovat zásadité potraviny.

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/brain-science-biology-psychology-78440/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup