Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Nejlepší koření na shození přebytečných kil

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Koření autor: Hans zdroj: Pixabay.comLéto se blíží a mnozí se budou cítit o něco lépe, zbaví-li svoje tělo přebytečné hmotnosti. Kvůli lepší postavě se není třeba pouze trápit. Stačí využívat v kuchyni správné bylinky a koření, které pomáhají odbourávat zásoby tuku. Níže přinášíme šest nejsilnějších z nich.

Skořice

Kromě posílení práce metabolismu, což je samo o sobě důležitý krok k hubnutí, je účinným regulátorem hladiny cukru v krvi. Je vhodná i pro lidi s diabetem 2. typu, pomáhá snížit úrovně LDL „špatného“ cholesterolu. Navíc při konzumaci skořice se zlepšuje metabolismus glukózy asi o 20 %.

Kurkuma

Spolu s kari patří kurkuma mezi základní koření indické kuchyně. Toto žluto-oranžové koření obsahuje kurkumin, který prokazatelně zabraňuje ukládání tuků v cévách. Pomáhá snížit tělesnou hmotnost a odbourat tuk.

Kmín

Pomáhá posílit zásoby energie i trávení. K tomu je užitečný pro kontrolu hladiny glykémie. Kromě toho kmín pomáhá zvládat stres a zlepšit paměť.

Zázvor

Koření, které nás zahřeje. Kořen zázvoru podporuje relaxaci a zklidňuje střevní trakt. Kromě toho je oblíbený pro své protizánětlivé vlastnosti.  Nejenom že posiluje metabolismus, ale zároveň potlačuje chuť k jídlu.

Pampelišky

Pomáhají zpomalit trávicí systém a dodat pocit zasycení na delší dobu. Kromě antioxidačních vlastností obsahují krystalické sloučeniny, které jsou hořké. Patří mezi ně taracerin, inulin, taraxacin a levulin a jsou jim přiřazované zdravotní účinky. Pampelišky jinak obsahuji vlákninu, beta-karoten a vitamín K1.

Hořčice

Hořčice dokáže nakopnout metabolismus člověka až o 25 % procent. Budete-li si dávat 3/5 čajové lžičky hořčičných semen denně, bude moct vaše tělo spálit 45 bonusových kalorií za hodinu.

zdroj

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Stop kouření autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.com
Co se děje poté, když přestanete kouřit

Kouření škodí zdraví, to ví dnes pomalu každý. Ale ne každý ví, co se odehrává v našem těle, jakmile přestanete...

Zavřít