Nejčastější sny a jejich význam

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Sen autor: Dlee zdroj: Pixabay.comVěděli jste, že máme v průměru 1460 snů ročně? Tedy každý večer se nám zdají 4 sny.

Podle slovníku pochází slovo „sen“ (anglicky „dream“) z německého slova draugmas, což znamená podvod, iluze či fantom. Nebo pochází ze starého norského výrazu draugr, značící ducha či přízrak. Někteří se domnívají, že původním výrazem je sanskrtské slovo druh, které vyjadřuje touhu ublížit.

Sny mají zvláštní význam pro život lidí. Interpretace snů je velmi subjektivní, ale následující sny jsou natolik rozšířené, že obvykle upozorňují na podobná témata.

Carl Jung, zakladatel analytické psychologie, věřil, že sny umožňují vstoupit do nevědomé mysli a nabízí nám radu podobně jako terapeut. Vesmír se s námi snaží komunikovat mnoha různými formami a sny jsou jednou z cest, kterou může naše duše získávat nové informace a zkušenosti.

10 nejčastějších snů

1. Padání

Jedná se pravděpodobně o úplně nejobvyklejší sen, který lidé mají. Experti na sny věří, že takové sny přichází, když cítíme, že nemáme kontrolu nad některým aspektem života. Nebo pokud jste se dotkli citlivé oblasti vašeho života. Spící obvykle nikdy nedosáhne dna prostoru, ve kterém padá. Padá, dokud nedosáhne probuzení. Někdy tento sen značí, že je třeba nechat ve svém životě odejít něco, co nás brzdí.

2. Pronásledování

Dalším velice obvyklým snem je být pronásledován různými věcmi. Nejobvyklejším výkladem tohoto typu snu je, že před něčím neustále utíkáte a je třeba postavit se situaci čelem. Sen může znamenat i to, že cítíte od někoho či něčeho zvenčí ohrožení, které vás děsí či jinak vám ubližuje. Někteří tento sen vykládají jako znamení hrozícího nebezpečí.

3. Nahatý mezi lidmi

Snad každému se tento sen alespoň jednou za život zdál, a tak nepřekvapí, že značí pocit zranitelnosti a obnažení. Strach z toho, že nás ostatní uvidí nahaté, symbolizuje stud týkající se určité části naší osobnosti, kterou skrýváme. Nebo značí ukrývané tajemství, které se nikdo nesmí dozvědět. Podstatou je nejistota, jak nás ostatní lidé vnímají. Pokud se vám zdá takový sen často, ukazujte to na nedostatek sebedůvěry.

4. Létání

Létání je vždycky příjemný sen, zejména pokud ovládáte lucidní snění, kdy dokážete svoje sny ovládat. Tento sen obvykle znamená touhu po svobodě a přetrhání toho, co nás omezuje. Může však symbolizovat úspěch, kterého jste dosáhli.

5. Sexuální fantazie

Tento typ snů může značit nenaplněné touhy po intimitě, stejně tak touhu po emoční blízkosti. Podstatou může být, že se cítíte izolováni či osamotě a postrádáte spojení s dalšími lidmi. Taktéž můžete toužit po hlubším porozumnění sama sobě.

6. Smrt
Oproti běžnému očekávání, smrt neznamená nic negativního. Ve skutečnosti značí pozitivní posun ve vědomí, konec jedné kapitoly v životě a začátek nové. Pokud jste se cítili zaseknutí na mrtvém bodě, tento sen může značit nový počátek v blízké budoucnosti.

7. Lidé

Ty, které dobře znáte a máte s nimi blízký vztah, se mohou objevovat často ve vašich snech. To jednoduše znamená, že nám zrcadlí některé naše vlastní aspekty. Často přitom takové aspekty, které vyžadují naši pozornost a práci na sobě.

8. Zkouška ve škole

Život může být vnímán jako jedna velká zkouška, kdy dostáváme lekce a na konci nás čeká velká zkouška. Pokud se vám zdá o zkouškách ve škole, můžete mít pocit, že každá vaše myšlenka a akce je zblízka analyzována a bojíte se, že druhé zklamete. Testy a zkoušky odkrývají naše vlastní nejistoty a pochybnosti, naši potřebu srovnávání se s ostatními.

9. Cestování

Ať už se vám zdá o cestování autem, autobusem, vlakem či letadlem, cestovatelský sen značí touhu po pohybu v životě. Cítíte se netrpěliví a znudění svojí současnou situací a toužíte po změně. Taktéž tento sen může značit, že utíkáte sami před sebou, protože se bojíte, co byste o sobě mohli zjistit.

10. Vozidlo mimo kontrolu

Sen o tom, že jste ve vozidle, které nemůžete ovládat, je podobný snu o padání. Značí, že jste kontrolu přenechali ostatním a vzdali své síly. Je třeba převzít zpět svoji moc a začít pracovat na oblastech života, které nezvládáte.

zdroj
foto: https://pixabay.com/en/fantasy-castle-cloud-sky-tower-782001/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup