Naučte se správně vizualizovat

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

mozek 500px-Lobes_of_the_brain_NL.svg autor-Mysid zdroj-wikimedia commonsVětšině z vás nemusím pravděpodobně vysvětlovat hlubší význam myšlenky. Myšlenka je totiž víc, než je náš „moderní“ západní svět ochotný připustit. Každá myšlenka má totiž nejen svůj obsah, ale i sílu, která se zřetelně projevuje na jemnohmotné úrovni. Stačí s myšlenkami umět správně pracovat a dodat jim sílu, která umožní projevit se i na úrovni hmotné. Jedním z možných způsobů je právě vizualizace.

Vizualizací v oblasti duchovna a esoteriky nerozumíme zobrazování, které se používá např. při navrhování produktů. Neprovádíme ji na počítači, ale pracujeme s naší myslí. Jedná se o představování si – obrazů, chutí, vůně, zvuků – všeho možného, co lze zachytit našimi fyzickými smysly. Toto představování si se navíc obvykle řídí nějakým scénářem.

Správně prováděná vizualizace je spjatá s intenzivními představami. Není potřeba být pokročilým esoterikem, nicméně určitě se hodí zkušenosti s meditacemi. Při vizualizaci totiž nechceme žádné rušivé myšlenky, je třeba mít vyčištěnou hlavu. Toho se dosáhne praxí. Proto moje doporučení zní jako u všech esoterických oborů – cvičte, cvičte, cvičte.

Začátek vizualizačního cvičení doporučuji stejný jako u meditace. Sedněte si (příp. lehněte, ale neusněte) a mějte především rovnou páteř. Můžete si pustit relaxační hudbu. Několikrát se zhluboka a pomalu nadechněte, zadržte na pár vteřin dech a poté pomalu vydechněte. Poté uvolněte celé své tělo. Projděte jednotlivé části těla od paty až po týl vaší hlavy a uvolněte je. Vizualizace může začít.

Vizualizace je častou součástí různých rituálů či magických obřadů, nicméně můžeme jí používat i pro relaxaci či léčení. V těchto případech není potřeba nejsou skutečně potřeba zkušenosti. Pokud jste rozrušení, představte si po předchozím uvolnění zahradu vašich snů. Představujte si vše, rostliny, stromy, trávu, zpěv ptáků, vůni květin, bublání potoka atd. Snažte se v sobě rozvinout představu a vytvořte si svojí zahradu. Uvědomte se, že kdykoliv se v ní objevíte, budete se cítit bezpečně. V placené zóně naleznete cvičení na toto téma, kde vás navádíme krok za krokem. Cvičení libovolně opakujte.

Vizualizace se dá použít i na zrychlení léčení. Pokud jste se zranili, můžete zvýšit hojení rány. Představte si kolem sebe bublinu zářivého bílého světla. Věnujte této představě několik minut, aby představa byla co nejživější. Dýchejte pusou a uvědomte si, že světlo vdechujete. Opět se této myšlence věnujte, není třeba nikam spěchat. Nyní si představte, že na místě zranění z kůže vyzařuje kužel bílého světla. Začněte pomalu postupně kužel zužovat, až zůstáne malý paprsek, který nakonec taktéž zmizí. V poslední fázi myslete na zraněné místo na kůži, které vidíte jako zcela zdravé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup