Nalezen nejstarší vzkaz v lahvi

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Vzkaz v lahvi autor: thisguysuck zdroj: Deviantart.comRučně psaná zpráva v pivní lahvy se našla po 101 letech. Starý ale efektivní způsob komunikace má svoje kouzlo a není divu, že v době vysokorychlostních komunikací na internetu budí takový nález rozruch a nadšení.

Když viděl německý rybář starou hnědou lahev od piva plovoucí v Baltském moři, netušil, že se plaví po vodě více než sto let. O to větší bylo překvapení, že je vzkaz v lahvi datován rokem 1913.

Mezinárodní námořní muzeum v Hamburku opotřebovanou pohlednici uvnitř pivní lahve zanalyzovalo a zjistili, že je napsáno synem pekaře, Richardem Platzem. Ačkoliv již hodně inkoustu vybledlo, zpáteční poštovní adresa je stále čitelná. Muzeum vyhledalo 62 letou vnučku odesílatele, Angelu Erdmann v Berlíně.

Erdmann svého dědečka nikdy nepoznala. Když jí genealogický výzkumník zaklepal na dveře, že jde doručit zprávu od dědečka, kterou vhodil do moře ve svých 20ti letech, byla velmi překvapená. V lahvi byly vloženy i dvě známky, aby případně uhradil náklady nálezci.

Odborníci se domnívají, že to je vůbec nejstarší nalezená zpráva v lahvi. Guinessový rekord drží lahev pocházející z roku 1914, která byla objevena po 98 letech. Odborníci se nyní snaží obnovit celou zprávu.

 

zdroj
foto: http://thisguysuck.deviantart.com/art/Message-in-a-Bottle-93149979

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup