Najděte svoje totemové zvíře

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Šaman zdroj: Wikimedia commonsPatří k vám jako duchovní zvířecí průvodce vlk, sova, medvěd, žirafa, vrána, ještěrka či motýl? Duchové zvířat vám mohou pomoci nalézt spojení se Zemí a nasměrovat ke správným životním rozhodnutím.

Svoje totemové zvíře si nemůžete sami vybrat. Funguje to přesně naopak – totemové zvíře si totiž vybírá vás. V tomto článku si ukážeme, jak prakticky a krok za krokem dosáhnout spojení se svým totemovým zvířete.

Pozornost

V první fázi je třeba posílit vaši pozornost a vnímavost. Vhodným začátkem je trávit čas v přírodě. Ať už máte domácí zvíře či ne, většina lidí tráví čas především s dalšími lidmi. S přírodou a zvířaty příliš úzký kontakt nemáme, a tak je třeba věnovat jim větší prostor. Najděte si tedy co nejčastěji chvíli, kterou budete moct trávit v přírodě, i kdyby se mělo jednat pouze o městský park. Vnímejte zvuky kolem vás a pozorujte veškeré dění, nalaďte se na přírodu.

Když v přírodě začnete trávit více času a budete se více obklopovat zvířaty, budete moct pozorovat změny ve vašem myšlení. Zvyky zvířat, jejich způsoby komunikace a některé prvky jejich chování vás mohou překvapit. Zvířata mají svoji vlastní inteligenci, která je odlišná a přitom rovná té lidské. Zvířata si nepolidšťujte – fungují odlišně než lidé a je důležité to naplno respektovat. Bez těchto důležitých poznání by bylo velice složité nalézt svoje totemové zvíře.

Je třeba si uvědomit, že hledání totemového zvířete je duchovním cvičením. Praktikujte meditace a modlení, abyste zlepšili vaši koncentraci a otevřeli se jemnějším formám komunikace. K hledání zvířete přistupte teprve ve chvíli, kdy budete mít pocit, že jste otevřeni odlišným formám moudrosti a jste více napojeni na svět přírody.

Poznejte svoje zvíře

Sledujte konkrétní zvířata, která se objevují ve vašem životě. Je to podobné, jako když se v nějakém životním období objevují stále podobné symboly. Můžete zvíře spatřit v televizi, na obrázku či v textu písně. Symboly zvířete se mohou objevit v nespočet formách. Opakový výskyt konkrétního zvířete značí, že se k vám duch zvířete snaží přiblížit.

Totemová zvířata se lidem často objevují v noci ve snech, když mysl odpočívá a pracuje podvědomí. Pokud máte tendenci svoje sny po probuzení zapomínat, začněte si vést svůj snový deník. Myslete na to, že zvířata se nemusí objevovat v přímé podobě, mohou se objevit ukryté pod různými symboly. Nemusíte vidět dané zvíře, ale můžete o něm ve snu například s někým hovořit.

Taktéž si všímejte zvířat s nezvyklým chováním. Mnozí lidé byli osloveni totemovým zvířetem v jeho fyzické formě. Všimněte si, pokud nějaké zvíře přijde blíže k vám, uzavře dlouhý oční kontakt, běží přímo k vám a podobně. Možných způsobů komunikace je více.

Existují i speciální šamanské techniky na objevení vašeho totemového zvířete. Můžete se obrátit na příslušnou literaturu či na odborníky na šamanismus. Nicméně totemové zvíře si vás najde samo, když se mu vydáte vstříc.

Spojení s totemovým zvířetem

Jakmile jste rozpoznali svoje zvíře, měli byste se o něm dozvědět co nejvíce informací. Jakým způsobem žije, čím se živí. Přečtěte si jeho původ, chování i jeho vyobrazování v umění. Přemýšlejte, co pro vás dané zvíře představuje. Nejlepší je nerušeně strávit v přirozeném prostředí zvířete nějaký čas, pokud je to možné.

Moudrost konkrétního zvířete je považována za medicínu. Tato medicína může být použita v moment potřeby. Například medicína jestřába může být schopností vidět jasně to, co ostatní nemohou. Využijte moudrost zvířete ve svém vlastním životě. Může to být pomoc při rozhodování, dosahování cílů či při konfrontaci se složitými situacemi.

Zbystřete vždy, když se vaše totemové zvíře objeví kolem vás v jakékoliv podobě. Interpretujte, co se vám zvířata mohou snažit sdělit. Zvířata s námi nekomunikují přímočaře, neboť komunikují odlišně od lidí. Zamyslete se, jaké pocity ve vás příchod zvířete vyvolal. Působí jako hrozba či pomoc? Směřuje zvíře nějakým konkrétním směrem?

Pro prohloubení spojení s vašim totemovým zvířetem je třeba danému zvířeti vyjádřit úctu. Dáváte tak najevo, že oceňujete přínos daného zvířete pro váš život. Respekt vyjadřujte zvířecím právům a přírodě.

 

zdroj
foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Witsen%27s_Shaman.JPG


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup