Nadpřirozené schopnosti zvířat

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Pes autor: Jenfaz zdroj: Pixabay.comMají zvířata zvláštní schopnosti a mimosmyslové vnímání? V historii najdeme spoustu příkladů odhalujících úžasné schopnosti zvířat. Ať už jde o schopnost vycítit nebezpečí, telepatickou komunikaci, nacházení lidí na obrovské vzdálenosti a mnoho dalších.

Vědci, kteří studují mimosmyslové schopnosti zvířat, zavedli termín „anpsi“. „Psí“ je 23. písmenem řecké abecedy a je užívané ve spojitosti se vším paranormálním, „an“ je zkratka od animal, tedy zvířete. Anpsi je používáno k označení jakékoliv komunikace mezi zvířatem a okolím, dalším zvířetem či člověkem, které se odehrává nevysvětlitelnou cestou.

Doposud jsme slyšeli především o úžasném a nezvyklém využití běžných zvířecích smyslů, jako je echolokace u netopýrů, schopnost žraloků vnímat vibrace na míle daleko, citlivost hadů na drobné změny teploty, či výroba elektrického pole některými rybami. Ale jsou i dalších schopnosti, které zvířata ovládají a jdou daleko za naše současné porozumění.

Jedním z nejzajímavějších příkladů je pes Bobbie. Z části kolie a z časti anglický ovčácký pes byl oddělen v srpnu 1923 od své rodiny. Během 6 měsíci překonal neuvěřitelnou cestu z americké Indiany do Oregonu. Šel cestami, které předtím nikdy neviděl a zvířecí odborníci vypověděli mnoho svědků, aby rekonstruovali jeho úžasnou cestu.

Jak mohl pes ujít 4105 km, aby nalezl svoji rodinu? Zvířata kolem nás disponují nám nepochopitelným vnímáním a schopnostmi.

Zvláštní schopnosti zvířat

Telepatie
Existuje mnoho zvířat, které dokáží vycítit, když se jejich páníčci vracejí domů a reagují dříve, než se navrátí. Na spojení mezi páníčky a jejich zvířecími miláčky se zaměřují i některé studie.

V roce 1965-66 výzkumníci v nemocnici Rocklad podnikli sérii pokusů o vazbě mezi psy a lidmi. V nemocnici měli dvě izolované místnosti, které odstiňovaly veškerý zvuky a vibrace. V jedné místnosti se nacházeli dva lovečtí psi a v druhé jejich lidský společník. Vědci ukázali páníčkovi obrázky ptáků, které běžně loví a dostal za úkol na obrázky vystřelit vzduchovkou. Přestože byli psi v jiné místnosti a nemohli ani nic slyšet, začali štěkat a kňučet. To vedlo vědce k závěru, že nějaká forma telepatického spojení mezi psy a jejich páníčky existuje.

Telepatické schopnosti byly zdokumentovány i u jiných zvířat. V Duke Univesity mají úspěchy s mentálním dáváním povelů zvířatům, zejména koťatům. Odborníci byli schopni mentálně provést koťata skrz bludiště tím, že jim v duchu říkali, zda mají jít do leva či do prava. Takto vedená koťata prošla bludištěm o dost lépe než ta, která se vydala pouze na vlastní pěst.
Předvídání
Zvířata vycítí nebezpečí, než nastane. Je známo, že začínají zuřit a šílet před přírodními katastrofami, jako jsou zemětřesení, laviny, cyklóny či vulkanické erupce. Předpokládá se, že pro detekci těchto nebezpečí jsou zvířata vybavena schopností vnímat jemné vibrace a barometrický tlak.

Nicméně existují příklady zvířecí předvídavosti i mimo standardní přírodní katastrofy. Například během 2. světové války kachna v parku Freiburg začala dělat velký kravál předtím, než spojenci začali danou oblast bombardovat. Tato kachna zachránila mnoho životů, neboť lidé, kteří ji slyšeli, utíkali do krytů.

Vycítění smrti

Zvířata dokáží vycítit smrt předtím, než nastane a to i na velké vzdálenosti. Největším příkladem je pes Abrahama Lincolna, který začal výt a běhat kolem Bílého domu těsně před Lincolnovým zastřelením.

Existuje i mnoho případů, kdy psi nalezli hrob svých páníčků a zůstali u něj na stráži dokonce po mnoho let.

Orientace

Díky vnímání magnetického pole země či jinému dosud neodhalenému smyslu dokáží zvířata najít cestu domů i na obrovské vzdálenosti. Nejenom pes Bobbie, ale i spousta dalších zvířat jako jsou třeba holubi, dokáží trefit domů.

V roce 1940 se odehrál příběh malého kluka Hugh Brady Perkins, který našel na dvorku holuba s identifikačním číslem 167. Začal se o holuba starat a bral ho za kamaráda. Jednoho zasněženého dne chlapec skončil v nemocni téměř 200 km od domova. Po pár dnech strávených v nemocnici si sestřička všimla divných zvuků za oknem. Když okno otevřela, stál za ním právě jeho holub s číslem 167.

Schopnost najít milované

Zvířata dokáží najít nejbližší a to i když jsou ztracení či ve zcela neznámém prostředí. Vědci se zaměřili na zkoumání chování psů, když hledají páníčka někde, kde to neznají. Předpokládají, že se řídí jemnými vibracemi a energií, které nejsme schopní vědecky změřit.

Příkladem může být kočka jménem Sugar, která byla vždy vystresovaná z jízd v autě. Takže když se rodina stěhovala z Kalifornie do Oklahomy, našli kočce nový domov u sousedů. O 14 měsíců později se kočka najednou objevila na nové farmě, kam se rodina přestěhovala. Kočku poznali snadno díky specifické barvě srsti a původní sousedé ohlásili, že kočka zmizela.

 

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup