Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Nachlazení je způsobeno konflikty

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Nachlazení autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comPodle Germánské nové medicíny není náhoda, když se nachladíte a onemocníte. Nachlazení je vždy spojené s událostmi ve vašem životě a to na více úrovních. Zdaleka přitom nejde pouze o mytí rukou a konzumaci potravin s vitamínem C.

Existují dvě hlavní fáze nemoci. Jednak konflikt-aktivní fáze a poté post-kofliktní léčivá fáze. Mnoho terapeutů se bohužel zaměřuje pouze na druhou část, protože je spojená s negativními projevy jako je ucpaný nos, horečka, apod.

V konflikt-aktivní fázi tělo reaguje na konflikt či šok, který prožíváme. Může se jednat o náročný životní moment, jako je ztráta práce, či ztráta blízkého člověka. Důvodem ale mohou být i emoční příčiny jako nedorozumění se svojí drahou polovičkou či přemíra stresu.

Čím delší a intenzivnější stres či jiné napětí, tím více si o nachlazení říkáme. Představte si, že běžíte tak rychle, dokud ze sebe nevydáte veškerou energii. Co se stane poté? Asi budete unavení, budete potřebovat vodu a další dny vás budou bolet svaly. Stejným způsobem funguje i delší stres, i po něm musí se musí organismus rehabilitovat a vzpamatovat díky léčivé fázi.

Léčivá fáze obvykle probíhá dvěma možnými způsoby. První je o tom, že řešíte konflikt – například si promluvíte s osobou, se kterou máte prolbém či jinak zvládnete danou situaci. Vyřešením se uvolňuje veškeré napětí bez negativních projevů na zdraví.

Druhou možností je, že se stres a tlak nahromadí a tělo se postupně vyčerpá. Tělo vás začne nutit k odpočinku, aby se mohlo s náročným obdobím vypořádat. Tato druhá možnost léčivé fáze je nebezpečná, protože problém se neřeší a pokud se to nezmění, mohou se projevovat zdravotní problémy. Postupně se nemůžeme divit, když se nám rozvinou i závěžnější onemocnění. Nachlazení tak je decentním upozorněním, které bychom neměli přehlížet.

Přestože se cítíme v danou chvíli dobře, i tak můžeme být v konflikt-aktivní fázi. Proto je třeba zlepšit naslouchání našim tělům, více o něj pečovat a učit se rozpoznávat emoce, které jsou varovným signálem. Naslouchejte jemným signálům svého těla. Pokládejte si otázky – co potřebujete k dosažení spokojenosti? Co potřebujete pro udržení mysli a těla v rovnováze? Pro někoho může být možností meditace, cvičení či povídání s přáteli. Každý jsme individuální a máme odlišné cesty.

Je důležité učit se dívat na naše životy z různých úhlů. Hledejte vzory ve vašem životě a budete moci nalézt jejich vztah s vaším zdravotním stavem a dalšími oblastmi života.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/coat-cold-cute-face-frozen-girl-15845/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
© Radostné zprávy ;-)
Více:
Křest knihy Astrologie pro samouky
Video ze křtu knihy Astrologie pro samouky

Video, které potěší nejenom ty, kdo se nemohli zúčastnit křtu knihy Víta Kuntoše Astrologie pro samouky. Tato praktická učebnice výkladu...

Zavřít