Nachlazení je způsobeno konflikty

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Nachlazení autor: PublicDomainPictures zdroj: Pixabay.comPodle Germánské nové medicíny není náhoda, když se nachladíte a onemocníte. Nachlazení je vždy spojené s událostmi ve vašem životě a to na více úrovních. Zdaleka přitom nejde pouze o mytí rukou a konzumaci potravin s vitamínem C.

Existují dvě hlavní fáze nemoci. Jednak konflikt-aktivní fáze a poté post-kofliktní léčivá fáze. Mnoho terapeutů se bohužel zaměřuje pouze na druhou část, protože je spojená s negativními projevy jako je ucpaný nos, horečka, apod.

V konflikt-aktivní fázi tělo reaguje na konflikt či šok, který prožíváme. Může se jednat o náročný životní moment, jako je ztráta práce, či ztráta blízkého člověka. Důvodem ale mohou být i emoční příčiny jako nedorozumění se svojí drahou polovičkou či přemíra stresu.

Čím delší a intenzivnější stres či jiné napětí, tím více si o nachlazení říkáme. Představte si, že běžíte tak rychle, dokud ze sebe nevydáte veškerou energii. Co se stane poté? Asi budete unavení, budete potřebovat vodu a další dny vás budou bolet svaly. Stejným způsobem funguje i delší stres, i po něm musí se musí organismus rehabilitovat a vzpamatovat díky léčivé fázi.

Léčivá fáze obvykle probíhá dvěma možnými způsoby. První je o tom, že řešíte konflikt – například si promluvíte s osobou, se kterou máte prolbém či jinak zvládnete danou situaci. Vyřešením se uvolňuje veškeré napětí bez negativních projevů na zdraví.

Druhou možností je, že se stres a tlak nahromadí a tělo se postupně vyčerpá. Tělo vás začne nutit k odpočinku, aby se mohlo s náročným obdobím vypořádat. Tato druhá možnost léčivé fáze je nebezpečná, protože problém se neřeší a pokud se to nezmění, mohou se projevovat zdravotní problémy. Postupně se nemůžeme divit, když se nám rozvinou i závěžnější onemocnění. Nachlazení tak je decentním upozorněním, které bychom neměli přehlížet.

Přestože se cítíme v danou chvíli dobře, i tak můžeme být v konflikt-aktivní fázi. Proto je třeba zlepšit naslouchání našim tělům, více o něj pečovat a učit se rozpoznávat emoce, které jsou varovným signálem. Naslouchejte jemným signálům svého těla. Pokládejte si otázky – co potřebujete k dosažení spokojenosti? Co potřebujete pro udržení mysli a těla v rovnováze? Pro někoho může být možností meditace, cvičení či povídání s přáteli. Každý jsme individuální a máme odlišné cesty.

Je důležité učit se dívat na naše životy z různých úhlů. Hledejte vzory ve vašem životě a budete moci nalézt jejich vztah s vaším zdravotním stavem a dalšími oblastmi života.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/coat-cold-cute-face-frozen-girl-15845/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup