Mozek dokáže posilovat svaly

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Svaly autor: OpenClips zdroj: Pixabay.comPokud byste potřebovali zachovat svoji svalovou hmotu a kondici, pravděpodobně byste předpokládali, že bude nutné posilovat. Co kdybyste si však pouze představovali, že cvičíte a přitom dosáhli stejných výsledků?

Nový výzkum odhalil, že náš mozek je mnohem neuvěřitelnější, než jsme si kdy předtím mysleli. Odborníci odhalili korelaci mezi mentálním cvičením a udržením si svých svalů!

Studie

Zatímco někteří říkají, že to je směšné, výsledky hovoří jasně. Abychom pochopili, jak náš mozek a nervový systém fungují, je zapotřebí více výzkumů. Nová studie The Ohio university provedla výzkum na pacientech, kteří měli zasádrované zápěstí po dobu čtyř týdnů a přinesla zajímavé závěry.

Dobrovolníci byli rozdělení do dvou skupin: jedna dělala mentální cvičení a druhá skupina nedělala nic. Na konci experimentu si po odstranění sádry skupina s mentálním cvičením udržela téměř polovinu své svalové hmoty. Druhá skupina musela projít standardním procesem znovunabytí svojí síly.

Je úžasné, jak náš mozek dokáže řídit šlachy a vazy při pouhém pomyšlení na jejich namáhání. Pamatujte si, že účastníci nebyli schopní pohybovat svým zápěstím a rukou žádným způsobem, pouze svojí vlastní představivostí. Pokud tedy budete cvičit v duchu, nemůžete sice vybudovat novou svalovou hmotu, ale můžete si udržet svaly stávající.

Využití v praktickém životě

Přestože nikdo běžně nemyslí na cvičení a pohyb v průběhu nemoci, pacienti, kteří mají na delší dobu sádru, mohou využít výhod představování si cvičení. V různých fázích rehabilitace, zlomených kostí, potrhaných vazů či jiných úrazů, může být hojení poměrně časově náročné a mentální cvičení velice efektivní.

Mentálním cvičení bychom se měli věnovat v případě potřeby několikrát za týden a je zcela jedno, jestli jste doma či v nemocnici. Urychlíte tak proces rekonvalescence o několik týdnů či měsíců.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/penguin-bodybuilder-linux-muscle-149971/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup