Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Množství vegetariánských produktů na světě se zdvojnásobilo

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zelenina paprika autor: Inspiredimages zdroj: Pixabay.comTato zpráva potěší všechny milovníky zvířat. Mezi rokem 2009 a 2013 se na světovém trhu zdvojnásobilo zastoupení vegetariánských jídel a pití.

Podle nového výzkumu má 12 % všech potravin a nápojů vegetariánský původ oproti 6 % v roce 2009. Z toho 2 % potravin v roce 2013 vegetariánské složení proklamuje na obalu oproti 1 % v roce 2009.

Ve Velké Británii se nyní nachází 12 % dospělých živících se vegetariánskou či veganskou stravou. Ve věku 16 až 24 let je jich až 20 %. V roce 2013 přinesly bezmasé potraviny na tamním trhu zisk v přepočtu 21,6 bilionu korun oproti 18,7 bilionům v roce 2009. Tento vzrůstající trend bude v dalších letech pokračovat.

Spotřebitelé se zaměřují více na bezmasé zdroje bílkovin (např. mléčné výrobky, rostliny, obilí), celkem 1 z 8 Britů. Nabídka produktů na to začíná postupně reagovat.

Na vzestupu je i nabídka množství čokolád a dalších cukrovinek, které jsou označeny jako „vegetariánské“ či „veganské“. V roce 2009 jich byla pouhá 4 % , v roce 2013 jich bylo 9 %.

Tento trend se projevuje postupně i u nás. Poptávka určuje nabídku a tak každý vegetarián přispívá ke změně nabídek.

 

zdroj
foto: http://pixabay.com/en/peppers-bell-pepper-food-healthy-445274/

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Kyvadlo a zdraví
Dobrá zpráva! Existuje metoda, jak zjistit nejvhodnější stravu, prevenci i léčbu pro každého

Každý člověk je jedinečný a proto není překvapivé, že jakékoliv obecné rady a doporučení ohledně zdravého jídelníčku, prevence nebo dokonce...

Zavřít