Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Mějte bílé a zdravé zuby!

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zuby autor: D insitut zdroj: Wikimedia commonsAlternativní péče o zuby není tolik známá a je to velká škoda. Každý může mít zářivě bílé a zdravé zuby bez péče předražených stomatologů a dentálních hygienistů. Výsledky jsou ověřené a nenechají na sebe dlouho čekat.

Kloktání olejem nezní na první pohled jako přitažlivá metoda, ale dokáže skutečné zázraky. Mnozí si touto technikou vyléčili i bolavé kazy. Postup pochází z aujrvédské medicíny a je užíván již po tři tisíce let. Jedná se o komplexní detoxikační metodu, která pomáhá řešit bolesti hlavy, vyrážky, artritidu, zažívací potíže a další. Nicméně je významnou pomocí v péči o ústa, léčí paradentózu a další poškození zubů.

Přestože si to neuvědomujeme, naše zuby jsou ve skutečnosti porézní podobně jako houba. Obsahují kanálky, kterými se do zubů dostávají živiny i škodliviny. Olej sám o sobě má schopnost odstranit z povrchu zubů plak a absorbovat taktéž všechny toxiny.

Ke kloktání je zapotřebí kvalitní panenský olej lisovaný za studena – ať už půjde o kokosový, olejový či slunečnicový. Kloktání je v případě akutních stomatologických potíží vhodné klidně i 3x za den. Pokud vám jde o preventivní péči, kloktejte si 1x denně vždy ráno. Jde opravdu jen o kloktání, olej se nepolyká. Polknutí oleje by znamenalo, že uvolněné toxiny opět navrátíte do těla, což je proti smyslu metody.

Postup je tedy následující:

1) vložte do úst 1-2 polévkové lžíce oleje. Přestože kokosový olej je pevnější konzistence, během 30 sekund bude mít konzistenci tekutiny.

2) Promílejte olej v ústech po dobu 15 – 20ti minut tak, aby se dostal přes všechny zuby. Správná chvíle k zakončení kloktání nastává tehdy, pokud se olej stane hutnější, viskózní a mléčného zbarvení. V tento moment olej naplno absolvoval toxiny v ústech.

3) Vyplivněte.

4) Vypláchněte ústa teplou vodou a případně vyčistěte kartáčkem.

 • Jana V.

  Ten kokosový olej zní zajímavě, o tom slyším poprvé,vyplachuji s olivovým a musím říci, že tato metoda je super, kam se hrabou všechny komerční ústní vody… a kokos určitě vyzkouším 🙂

 • Eva Šamanová

  Dobrý den :-),

  o žmoulání oleje v ústech vím už delší dobu a je to dobrá věc, mám vyzkoušeno :-)……lepší pocit jsem měla ze slunečnicového oleje než olivového……též jsem používala při nachlazení …..nejen na zuby :-)….kokosový neznám …..zkusím …..děkuji za info a přeji krásný den 🙂

 • Martin V

  už 6let si myju zuby zubním olejem s aromaterapeutickými oleji od Hadka. Naprostá spokojenost.

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Cukr autor: Humusak zdroj: Pixabay.com
5 věcí, které nastanou, když řeknete sbohem cukru

V první řadě pojďme na pravou míru uvést to, že cukr sám o sobě není špatný. Přirozeně se vyskytuje ve...

Zavřít