Meditační techniky, které pomáhají hodit obavy za hlavu

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Skupinová meditace autor: suc zdroj: Pixabay.comKaždodenní život na nás klade vysoké nároky a není divu, že jsme plní obav a napětí. Mnohdy se necháme pohltit nejrůznějšími starostmi. Vyzkoušejte efektivní techniky, které vám pomohou odpoutat se od problémů a vnést do vašeho života více klidu.

Zavřete oči a představujte si obrazy popsané níže. Vizualizujte si, jak dokončujete popsané činnosti. S každou uvědomělou manifestací nechejte vaše problémy odejít. Pokud při meditaci používáte obrazy, vaše mysl mnohem lépe zpracuje rozhodnutí o tom, že necháváte potíže odplynout. Pomohou vám navázat hlubší spojení se snahou o nalezení vnitřního klidu.

OHEŇ

Obklopuje vás obrovský oheň. Povšimněte si oranžové záře okolo. Vnímejte teplo a vůni kouře. Možná se nacházíte na pláži nebo uvnitř, v příjemném prostředí. Vaše myšlenky se proměňují ve slova napsaná na papíře. Každičká myšlenka nebo starost, která vás napadne, se stává malou poznámkou. Pošlete je do žáru – každá část papíru se mění v popel a splývá s ohněm. Nechejte vaše starosti, očekávání, lítost a strach shořet.

BALÓN

Nacházíte se na širokém, zeleném poli, obklopeni mraky. Před vámi je velký žlutý balón. Každá myšlenka je, jako hluboký nádech vzduchu, vyfouknutá do balónu. Zatímco se soustředíte na svůj dech a necháváte myšlenky plynout, balón ve vašich představách roste. Nakonec se vědomě rozhodněte balón pustit a nechejte jej vzletět vysoko k nebesům, aby vaše obavy odnesl pryč z vašeho dohledu.

HORA

Pevné zakotvená. Silná jako Země sama. Pozorná a těžko přemístitelná. Stali jste se horou. Cítíte vaši sílu, míjejí vás mraky představující vaše myšlenky. Jednoduše pozorujete, jak se vaše obavy a problémy vytrácejí z oblohy, vašeho nitra se téměř nedotýkají, jen provanou vaší myslí. Váš vnitřní zmatek s vámi nehne, i když se o to pokusí. Jste horou a, v tuto chvíli, jsou vaše pocity unášeny větrem daleko od vás.

ZEMĚ

Ať už jste kdekoli, vybavte si podobu svého okolí – podlahu, zdi, tvar místnosti, ve které se nacházíte. Představte si sebe jako architekta, který tvoří plán prostoru okolo vás. Každá skulina a každá linie se ve vaší mysli stává mapou. Vnímejte tvar naší planety. Posouvejte se stále výš a prohlédněte si Zemi putující kosmem. Vystoupejte k Měsíci, podívejte se vzad a pozorujte svět z vnější perspektivy. Neupínejte pozornost na drobné problémy každodenního života.

VODOPÁD

Nacházíte se ve třpytivém jezeře. Před vámi proudí vodopád. Jakmile se ve vaší mysli začínají probouzet myšlenky, zhluboka se nadechněte a vykročte do vodopádu. Vnímejte každičkou molekulu vody klouzající po vašich ramenech – každý atom symbolizuje vaše minulé i budoucí starosti, stéká vám po zádech a odplavuje z vaší duše veškerý neklid. Jakmile se voda spojí s jezerem, nachází stabilitu. A vy, jakmile opustíte proud vodopádu, nacházíte klid a mír v duši.

BARVY

Další skvělá technika spočívá v třídění myšlenek pomocí barev. Jakmile se myšlenka objeví, přiřadíte jí barvu na základě emoce, kterou ve vás vyvolává. Možná jde o trápení s láskou – červená. Nebo jste si možná vzpomněli na zítřejší pracovní povinnosti – modrá. Ať už se jedná o cokoli, dejte tomu barvu a pošlete tuhle barevnou bublinu na obrovské bílé plátno v dálce.

Snad vám tyto techniky pomohou, ať už nějakou dobu pravidelně meditujete nebo jste se v tomto směru zatím drželi zpátky. Existuje mnoho způsobů jak si uvolňování napětí představit.

Je velmi důležité naučit se ovládnout ten chaos odehrávající se v naší mysli. Každý z nás se dokáže osvobodit. Stačí jen najít klid, pocítit svou sílu a uvěřit v kosmickou energii, která nás všechny obklopuje.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup