Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

McDonald’s zavírá kvůli ztrátám 700 poboček

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

McDonald's autor: nnecapa zdroj: Flickr.comOdpůrci globalismu, konzumu a nezdravého životního stylu mohou jásat. Uvažování zákazníků se totiž pomalu mění a stále více se rozhodují jíst zdravěji. McDonald’s je tak kvůli stále nižším zájmu nucen zavřít v průběhu tohoto roku po celém světě 700 nejméně výdělečných poboček.

Magazín Time nedávno zveřejnil, že McDonald’s již za první tři měsíce roku 2015 zavřel 350 prodejen v Japonsku, USA a Číně. Dalších 350 poboček plánuje zavřít v dalších měsících. Celkem 700 poboček je sice malým množstvím z cca 32.500 poboček, ale je otázkou, jestli toto zavření pomůže vyřešit klesající zisky.

McDonald’s zaznamenal celkem 2,3% pokles v prodejích a 30% pokles zisků v roce 2015. Řetězec sice pokles prodejů očekával, ale je zasažen nečekaně vysokými ztrátami.

Aby řetězec tento trend zvrátil, musel by projít revolucí a přizpůsobit se změnám v poptávce lidí. Zaměřit se na produkty v bio kvalitě, z místních zdrojů a bez GMO. McDonald’s změny plánuje, ale je otázkou, jak moc bude schopen změnit celou svoji filozofii.

zdroj
foto: https://www.flickr.com/photos/nnecapa/2865338278/

  • Cuprumov

    Nehledáte korektora? Nabízím se.
    – předpokládám, že nezavírá výdělečné pobočky, ale nevýdělečné
    – filozií je myšlen filosofie?

© Radostné zprávy ;-)
Více:
Modlitba autor: Bykst zdroj: Pixabay.com
Aby se naše přání plnila

Dnes již není žádným duchovním tajemstvím, že moc myšlenek je jednou z největších sil v Universu. Svými myšlenkami utváříme naší...

Zavřít