McDonald’s vyřazuje plastové brčka na pití

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

McDonald’s vyřazuje plastové brčka na pitíJejich náhrada je mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

Pokud od příštího měsíce navštívíte některý z britských McDonaldů, nedostanete ke svému nápoji brčko automaticky, ale budete si o něj muset požádat. A může vypadat trochu jinak, než jste zvyklí. 1300 McDonaldů napříč celou Velkou Británií bude totiž testovat papírové brčka místo plastových. Jedná se o součást celosvětové snahy McDonaldu o to, aby jeho pobočky byly šetrnější k životnímu prostředí.

Podle zpravodajské organizace Sky News změna nastane již v květnu. Plastová brčka, která McDonald’s momentálně používá, jsou sice recyklovatelná, ale i přes to, že většina McDonaldů ve Spojeném království disponuje odpadkovými koši na třídění plastů, v nich brčka často nekončí. Ty nové budou vyrobeny z biologicky rozložitelného papíru a budou zabaleny v obalu z recyklovaného papíru. Navíc budou schované za pokladnou a zaměstnanci se budou zákazníků ptát, jestli si ke své objednávce přejí dostat brčko místo toho, aby ho k ní dávali automaticky.

Paul Pomroy, ředitel britského McDonaldu, řekl Sky News, že dalším krokem budou recyklovatelná víčka jak pro studené, tak teplé nápoje. Všechny tyto snahy jsou součástí celosvětové strategie McDonaldu, jejímž cílem je to, aby do roku 2025 pocházely všechny obalové materiály z obnovitelných, recyklovaných a certifikovaných zdrojů.

Prozatím jsou řetězce napříč USA, Spojeným královstvím, Kanadou, Japonskem a Čínou pouze na půli cesty. Dalším velkým cílem společnosti je do téhož roku recyklovat obaly ve 100 % svých restaurací.

Zákazníci pravděpodobně žádnou velkou změnu nezaznamenají. Pokud se tedy nebude jednat o ten druh brček, který se okamžitě po namočení rozpadne. Jiné změny už proběhly, jako například u obalů na sandwiche, které se nyní skládají z recyklovatelného papíru. Pokud nic jiného, alespoň nám to dá důvod se při příští zastávce v Drive-thru cítit méně provinile. Pomáháme zachraňovat životní prostředí!

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup