Malý princ ožije na plátně

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Malý Princ - sbírka vydání autor: Yanajin33 zdroj: Wikimedia commonsMalý princ byl publikován v roce 1943 a od té doby okouzlil srdce mnoha generací čtenářů. Pohádkový příběh plný metafor a přirovnání z pera Antoina de Saint-Exupéryho vypráví o pilotovi, který ztroskatal na Sahaře a potkává Malého prince z nedaleké planety…

Malý princ je kouzelná pohádková bytost, která učí čistotě srdce a přináší nejedno moudro o životě. Takové téma se pouze obtížně přenáší důstojně z psané podoby do podoby vizuální filmové a takové zpracování vzbuzuje očekávání a otázky. Obzvláště, když se zpracování ujal režisér Mark Osborne, který je autorem animovaného filmu Kung Fu Panda. Ale světe div se, první pohled na trailer je důvodem k naději.

Francouzský animovaný film vychází z originálních Exupéryho ilustrací a přináší tak důvěrně známý svět. Velká část filmu je natočena technikou stop motion. Při tomto postupu je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován o malé úseky tak, aby poté spojení těchto snímků vytvořilo iluzi plynulého pohybu.

Příběh filmu se zaměřuje na odvážnou a zvídavou chytrou dívku, která žije se svojí vzdělanou a úspěšnou matkou. Po přestěhování do nového sousedství dívka potkává souseda „Letce“, starého excentrického a rošťáckého muže. Dívka brzy objevuje příběh o Malém princi – příběhu pilota havarujícím v poušti a potkávajícího malého hocha z cizí planety. Příběh Malého prince přináší pro dívku a Letce společné nečekané dobrodružství.

Právě svět Malého prince je naplno vytvořen metodou stop motion, zatímco vyprávění příběhu dívky, která Malého prince objevuje, je dílem počítačů. Tento kontrast podporuje kouzelný dojem z tohoto moderního zpracování. Produkce filmu vyšla na 80 milionu dolarů a vstoupit do kin by měl v říjnu 2015. Mimořádné zpracování slibuje výborný zážitek a do nového roku se tak máme rozhodně na co těšit:

foto: http://en.wikipedia.org/wiki/File:National_Museum_of_Ethnology,_Osaka_-_Collection_of_%22Le_Petit_Prince%22_in_many_languages.jpg


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup