Líbáním ku zdraví

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Polibek autor: Unsplash zdroj: Pixabay.comLíbání je unikátní lidská vlastnost plná intimity. Průměrný člověk stráví líbáním více než 200 000 minut svého života. Přináší mnoho příjemných pocitů blízkosti s milovanou osobou, po líbání se cítíme obvykle velice dobře. Nicméně má i mnoho překvapivě důležitých zdravotních aspektů!

Snižuje krevní tlak
Protože se při líbání rozšiřují krevní cévy, dochází ke snížení krevního tlaku. Líbejte se tedy, pokud máte svůj tlak vysoký.

Zbavte se křečí a bolesti holavy
Z důvodu rozšíření cév dochází i k automatické úlevě od bolesti. Zvláště od bolesti hlavy a menstruačních křečí.

Posílení imunity
Když se líbáte, tvoří se více slin a bakterie z ústní dutiny se mohou snadno prostřednictvím polibku přenést. Dokonce i při obyčejném polibku matky dítěti může dojít k přenosu bakterií. Dochází tak ke zvýšení imunity.

Tvorba hormonů
Při líbání mozek uvolňuje šťastné hormony, jako je serotonin, dopamin a oxytocin. Tyto hormony navíc posilují pocit zamilovanosti a celkově pozitivně působí na vztah.

Spálení kalorií
Líbání cvičení zcela nenahradí, ale energický polibek dokáže spálit 8 – 16 kalorií.

Sebeúcta

Jedna studie zjistila, že muži kteří před odchodem do zaměstnání obdrželi vášnivý polibek, byli schopní vydělat více peněz. Líbání činí lidi šťastnější, zvyšuje sebevědomí i produktivitu.

Posílení svalů
Vášnivý polibek dokáže formovat krk a čelisti tím, že posiluje řadu obličejových svalů.

Cholesterol
Při líbání se uvolňuje do krve i epinefrin, který pomáhá snížit hodnoty škodlivého LDL cholesterolu.

Stres
Líbání pomáhá efektivně odbourávat stres. Celkově přispívá k lepší psychické pohodě. Lidé, kteří se často líbají, jsou ve svém životě mnohem spokojenější. Nepotřebujete tak plastickou chirurgii.

 

 

zdroj
foto: https://pixabay.com/en/couple-kissing-man-woman-boy-girl-731185/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup