Lék proti bolesti, který se podobá opiu a vyroste i na zahrádce

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Locika jedovatá zdroj: Wikimedia commonsTrpíte-li bolestí jakéhokoliv druhu, Vaším prvním impulsem bude pravděpodobně sáhnout po pilulce. Pokud je tomu tak, rozhodně v tom nejste sami. Mnoho lidí spoléhá na pomoc v podobě léků proti bolesti, ať už volně dostupných nebo na předpis. U těch však hrozí tvorba závislosti či silné vedlejší účinky. Velká část naší populace i tak pojídá tyto těžce návykové léky jako bonbony, čímž namísto nápravy skutečný problém pouze zakrývají.

Věděli jste, že některá koření a bylinky dokáží léčit záněty a jiné s nimi spojené potíže, které mohou být příčinou akutních či chronických bolestí? Velké farmaceutické společnosti, serverem Natural Blaze také nazývané „bossové legálních drog“, se nás snaží přesvědčit o tom, že pokud chceme ty správné léky, potřebujeme právě ty jejich.

Zatímco se smějí při pohledu na svá bankovní konta, miliony lidí se na těchto lécích stávají závislými, což vede k současné epidemii předávkování a závislosti na opiátech. Obzvláště ve Spojených státech je situace velmi špatná. Počet smrtí způsobených opiáty na předpis předčil počet smrtí, v nichž hrála roli střelná zbraň. Navíc, v momentě, kdy se takoví lidé ocitnou zachyceni v pavučině závislosti na „legálních drogách“, vstup do světa ilegálního trhu a heroinu je pro ně snazší.

Locika jedovatá, zdravá alternativa morfinu rostoucí na Vaší zahradě

Locika jedovatá je vysoká, listnatá rostlina s drobnými žlutými poupaty, která se běžně nachází na zahradách v Severní Americe a Británii. Tato léčivá rostlina, známá také jako Lactuca Virosa neboli opium chudých, se již dlouhou dobu používá v alternativní medicíně jako náhrada opia. Ačkoliv je využívána po staletí, značnou popularitu začala získávat až v sedmdesátých letech dvacátého století ať už jako rekreační droga nebo k potlačení bolesti.

Za zmírňující a uklidňující účinky lociky je zodpovědná bílá látka zvaná locikovina, která se nachází ve stoncích a listech. Stejně jako u morfinu, látka extrahovaná z rostliny působí přímo na centrální nervový systém, čímž ulevuje od bolesti. I přes to tato rostlina neobsahuje žádné opiáty a je zcela legální.

Všem pacientům s virem Epstein-Barrové, fibromyalgií, nervovým poškozením, pooperačními bolestmi nebo záněty může přechod na tuto přírodní alternativu výrazně prospět. Mimo úlevy od bolesti je tato léčivá rostlina efektivní i při léčbě kašle, nespavosti a úzkosti. Lidé trpící migrénami tvrdí, že locika snižuje frekventovanost jejich záchvatů.

Kromě toho může být prospěšná i pro pacienty s astmatem. Vzhledem k tomu, že léky založené na opiátech způsobují po vysazení mnohem více astmatických záchvatů, je “opium chudých” více než vhodnou alternativou. Účinky jsou stejné, zatímco abstinenční příznaky a s nimi spojené astmatické záchvaty se u ní nevyskytují.

Existuje mnoho způsobů, jak s rostlinou naložit a využít tak jejich tlumících účinků. V minulosti ze sušených listů a stonků lidé dělali bylinné čaje, případně rostlinu vařili ve vodě společně s cukrem, dokud nezbyla látka podobná sirupu. Zatímco čaj zůstává stále populární, jeho hořká chuť mnoho lidí odrazuje. Proto někteří lidé preferují sušené stonky a listy kouřit, nebo vaporizovat.

Lociku si můžete vypěstovat na zahrádce. Stejně tak ji můžete koupit ať už v podobě sušené byliny, extraktu nebo pryskyřice. Avšak v blízké budoucnosti mohou tyto možnosti z pultů obchodů nadobro zmizet. Kvůli jejím euforickým efektům a rozšířenosti rekreačního užívání se americký Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami snaží tuto přírodní neopiátovou rostlinu dostat na seznam zakázaných látek.

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup