Kouzelná moc zvonkoher

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zvonečky autor: Sharonang zdroj: Pixabay.comMám několik sběratelských vášní. Zbožňuji všelijaké závěsné lampičky na svíčku, sbírám krásná peříčka a nadevše ráda nakupuji zvonkohry. Jejich zvuk, když se do nich opře vítr či s nimi někdo z nás zazvoní, je pro moji duši  přímo výživou. Dnešní trh  je tímto esoterickým zbožím přímo zaplaven k mému velkému štěstí i finanční smůle. 

Z krásné knihy Lillian Too Feng- šuej jak dodat harmonii svému domovu jsem se k mému velkému potěšení dozvěděla, že zvonkohry jsou  skvělým prostředkem při používání  domácí zvukové terapie. Zvuková terapie používá hudbu, hlasy lidí, dětí, zvuky rolniček, zvonků a misek, bubnů a gongů.

Větrné zvonkohry mohou být z kovu nebo bambusového dřeva. Kovová pro západní a severozápadní kouty a bambusová pro dřevěné kouty, tedy ty na východě a jihovýchodě. Největší účinky prý zvonkohra zajišťuje v kombinaci s upřímným smíchem. Záporná energie vašeho domu, ať již jí způsobuje cokoliv, může být vyvažována mimo jiné i zavěšením větrné zvonkohry k hlavním dveřím. Kovová zvonkohra o šesti tyčkách také neutralizuje smůlu přinesenou feng-šuej času nebo letící hvězdou.

Záporná energie podle tohoto prastarého čínského učení způsobuje často série vzájemně nesouvisejících, ale rozpoznatelných typů nehod : např. někdo vám vrazí do auta, narazíte hlavou do stropního trámu nebo špatně došlápnete a spadnete. Jestliže si povšimnete takové řady maličkostí, může být ve vašem domově v nepořádku jedna ze tří věcí. Postižený vchod do vašeho domu, létající hvězda, která přinesla smůlu vaším vchodovým dveřím, či zablokovaný vchod. To v případě, že je vchod do domu zatarasen krabicemi nebo nově přivezeným nábytkem.

Hojně se při probuzení čchi ( energie ) prostoru používají také zvonky a činely. Když se zámožní lidé, řídící se feng-šuej stěhují do svých nových domovů, absolvují rituál, který obvykle zahrnuje i bubnování, zvonění a zvuky činelů. Pěkný zvyk, nemyslíte? Když si vzpomenu jaký rituál jsem prováděla já při stěhování do našeho  nového domu, byl asi také zvukový a zněl asi takto, ve které krabici jsou skleničky, nenechali jsme tam něco? Kde je sakryš ta kočka, že jsme jí tam zapomněli :-).

Škoda, kdybych tuto knihu dostala do ruky dříve asi bych něco z jejího učení použila, nicméně zvonkoher mám nyní doma mnoho  a občas si na ně na všechny ráda zvoním, jen tak pro radost…… Zkuste to také!

 

Napsala Helena Pelikánová

 

foto: http://pixabay.com/en/ring-ringing-sound-antique-chimes-226359/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup