Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Kostarika používá obnovitelnou energii

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Zelená energie autor: Jürgen from Sandesneben zdroj: Wikimedia commonsKostarika je země ve Střední Americe, která je popisovaná jako nejzelenější na planetě. Má 28 národních parků a několik sopek. Svoje národní bohatství se rozhodla Kostarika chránit a od nového roku využívá pouze obnovitelnou energii.

Kostarika dosáhla ekologického milníku, protože od nového roku využívá pouze obnovitelnou energii. Po 3 měsích a tedy téměř 100 dnech tak dosáhla světového prvenství.

Výhodou Kostariky jsou velké deště v prvních třech měsících roku. Téměř čtyři pětiny elektrických zásob pochází z hydroelektrické energie. Deště zaplňují čtyři hlavní přehrady. Energii v aktivních sopkách využívají geotermální projekty. Mezi další „zelené“ zdroje patří vítr, solární energie a biomasa.

Kostarika je jednou z nejrozvinutějších zemí v latinské Americe, hodnocení prosperity má podobné jako Itálie a další země Evropské Unie. Velká Británie však například využívá jen 15 % energie z obnovitelných zdrojů.

Životní prostředí je na Kostarice jedinečné a ostatní státy tento model nemohou využít. Na Kostarice je tropické klima s častými dešti, hornatým povrchem a nízkým počtem obyvatel. Obnovitelnou energii si užívá 4,8 milionů obyvatel.

Kostarice hraje do karet i to, že mají pouze malý poměr těžkého průmyslu. Ekonomika Kostariky je napojená především na turistiku a zemědělství – především banány a kafe.

zdroj
foto: http://pixabay.com/cs/sopka-kostarika-palmy-d%C5%BEungle-384667/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
© Radostné zprávy ;-)
Více:
Na mateřské dovolené je důležitá každá koruna
Na mateřské dovolené je důležitá každá koruna

Období rodičovské dovolené je na jednu stranu velmi příjemná věc, jelikož můžete každý den sledovat, jak vaše děťátko roste a...

Zavřít