Konopí má potenciál nahradit viagru, avšak nikdo o tom nemluví

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Marihuana má zelenou autor: Pablo Flores zdroj: Wikimedia commonsErektilní dysfunkce patří mezi témata, o kterých muži nemluví zrovna rádi. Jedinci, kterých se tento problém týká, si většinou jen vezmou pilulku a pokračují ve svém životě. U těchto prášků však samozřejmě musíte počítat s vedlejšími účinky, jako tomu je u všech farmaceutik.

Na scénu ale přichází nová studie, jejíž výsledky potvrzují, že léčba za použití konopí by mohla být v boji s erektilní dysfunkcí mnohem efektivnější, než pomocí veškerých medikamentů, které kdy vzešly (nebo vzejdou) z farmaceutického průmyslu.

Léčba příčiny namísto příznaku

Muži trpící ED se zaměřují spíše na symptomy, přičemž ignorují základní příčinu, která je vyvolává. Spolknout pilulku, která odvrátí momentální problém s výkonem, je jednodušší, než hledat původ této indispozice. U spousty mužů nemá ED nic společného s jejich fyziologií – všechno je to v hlavě. Mají tendenci ignorovat stres a úzkost, jež mohou být hlavním spouštěčem tohoto onemocnění.

Doktor Jordan Tishler, terapeut a popularizátor konopí, uvádí následující: „Mužská mentalita je taková, že si prostě vezmou další pilulku, která vyřeší všechny jejich fyziologické problémy. Tak to ale nefunguje.” A v tu chvíli nastupuje konopí.

Střídmé užívání marihuany se již mnohokrát projevilo jako účinná zbraň proti stresu a úzkosti. Tyto psychické stavy zabíjí intimitu za jakýchkoli podmínek a nezáleží na tom, zda je erektilní dysfunkce faktorem či nikoliv.

Opravdu zajímavý je ale fakt, že lidský mozek si vytváří kanabinoidy sám, a to v rámci endokanabinoidního systému organismu. Naše mozky produkují látku s názvem anandamid, který se svou chemickou stavbou velice podobá psychoaktivní složce marihuany – THC. Jedná se o chemikálii, která je úzce spjata s přirozeným uvolněním stresu a úzkosti, tudíž užívání konopí vylepšuje schopnosti našeho těla odrážet nepříjemné psychické stavy.

Konopí má v medicíně obrovský potenciál, a to nejen v léčbě ED. Nečekejte ale, že se farmaceutické společnosti do podpory výzkumu pohrnou.

Ve skutečnosti se nikdo nehrne do studia efektů marihuany na naše sexuální životy, jelikož obě tato témata jsou poměrně nepopulární a tabuizovaná. Nicole Prause, zakladatelka společnosti zabývající se výzkumem libida, podotýká: „Nikomu se nechce studovat THC a sexuální touhu. K provádění studií prostřednictvím funkční magnetické rezonance potřebujete obrovský finanční kapitál. Pouhé skenování vyjde na 600 $ za hodinu.“

zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 90 Kč
Zobrazit formulář pro nákup