Radostné zprávy

Pozitivní zprávy, které povznesou duši a obohatí váš život!

Jste starou duší?

Sdílejte naše články a podpořte Radostné zprávy!

Stáří autor: Sukanto Debnath zdroj: Wikimedia commonsJe mnoho duší, které mají mnoho prožito a které mají mnoho zkušeností. Na své cestě ušli velký kus. O takových osobách říkáme, že mají starou duši. Eckhart Tolle či Robert Frost jsou typickou ukázkou staré duše.

Lidé s duší, která už toho hodně zažila, mají několik specifických vlastností. Podívejte se na několik typických znaků, díky kterým budete schopní starou duši snadno rozpoznat.

Mají tendenci být osamělým samotářem. Lidé zjišťují, že je společnost lidí neuspokojuje a dokonce pro ně může být na obtíž. Proto takoví lidé inklinují k trávení času osamotě.

Milují znalosti, moudrost a pravdu. Stará duše přirozeně tíhne k vyšším životním principům a hodnotám. Chápe, že vědění je moc, moudrost štěstí a pravda zdrojem svobody. Proto se zaměřují na tyto principy namísto sbírání hmotných statků.

Jsou naklonění duchovním tématům. Stará duše je často přitahována duchovními záležitostmi. Velkou výzvou jsou překonování hranic ega, hledání osvícení či posílení lásky a míru.

Berou na vědomí pomíjivost života. Stará duše se mnohdy dostává do situací, které připomínají smrtelnost vlastní i smrtelnost lidí kolem nich. Díky tomu se je se smrtí schopná lépe vypořádat.

Jsou přemýšliví a introspektivní. Staré duše myslí hodně a o všem. Vyniká schopností reflektovat a poučit se z životních zkušeností, kterou jsou největším učitelem. Tiše pozorují, co se kolem nich děje.

Vidí větší obraz. Staré duše se obvykle neztratí v záplavě povrchních detailů, dokáže se podívat na život z ptačí perspektivy. Problémy dokáží vidět jako dočasnou bolest, které slouží k většímu prožitku radosti v budoucnosti. Díky tomu mají klidný a stabilní život.

Nejsou materialisté. Bohatství, sláva či nejnovější iPhone – to vše staré duše nudí. Nezajímají se o věci v životě krátkého trvání, protože mají jen příliš malý význam a nejsou zdrojem trvalého štěstí.

Divné nepřizpůsobivé dítě. Staré duše se projevují odlišně již od útlého věku. Někteří je mohou označit za předčasné děti, introvertní, ale i rebelské. Zkrátka se vymykají ve svém chováním hlavnímu proudu. Děti jsou zvídavé a inteligentní, chovají se vyzrále.

Cítí se staří. Lidé se starou duší se mohou skutečně cítit uvnitř. Někteří mohou vnímat duševní únavu a držet si v životě odstup.

 

 

zdroj
foto: htp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flickr_-_Sukanto_Debnath_-_an_old_lady_with_an_umbrella_in_Ravangla_market.jpg

 • Pingback: Jak poznat, že nejste na Zemi poprvé?Radostné zprávy | Radostné zprávy()

 • Jana

  To je velmi zjednodušené. Některé staré duše to mají s některými těmito charakteristikami prakticky naopak, a nebo je to třeba chápat obecněji. Znám jich dost na to, abych mohla porovnat.

  Společnost lidí (všeobecně vzato), nezávisle na věku duše, je doslova vitální k emocionálnímu přežití. Intimita (ve smyslu skutečného, pravého sdílení, ne nutně jen sexualního), je pro každého nesmírně důležitá, staré duše rozhodně nevyjímaje. Introvertům může být nepohodlně ve větší společnosti neznámých lidí, ale stará duše se nerovná introvert. Znám staré duše introverty i „duše párty“ a baviče. Jiní se společnosti vyhýbají, protože do ní jakoby nepasují, ale i tak velmi potřebují hodnotný lidský kontakt. A tím hodnotným lidským kontaktem mám na mysli spíš blízká přátelství, partnerské i rodinné vztahy, ne to, jak si vedu ve společnosti nebo jak zapadám.

  Osvícení je termín spíše náboženský (třeba buddhistický). Není rozhodně dáno, že stará duše se k takovému principu hlásí. Řekla bych spíš, že je to žene k osobnímu růstu a kontaktu se svou Esencí. A k tomu je mnoho cest.

  Už vůbec bych netvrdila, že staré duše mají klidný a stabilní život. To opět nemohu z pozorování potvrdit. Takový život by nepřispěl moc k růstu a „probuzení se“. Je asi typičtější, že se nějakého alespoň vnitřního klidu dopracují až (a pokud – protože ono to není automaticky dáno) dospějí svou osobností do věku své duše. Ale mohou mít třeba dost dramatické dětství či mládí. Mohou si i vybírat inkarnaci, která jim něco takového právě z tohoto důvodu poskytne.

  Osobnost je velmi složitý komplex. Stáří duše je jen jedna barvička v té omalovánce, i když třeba ta, která to tak trochu podbarvuje všechno, ale stále jen jedna barvička. Tím se opět dostávám třeba k výše zmíněné introverzi vs extroverzi. Ale je tam toho ještě daleko víc.

  A garantuju vám, že mnoho starých duši si super vyhraje s nejnovějším iPhone a nenudí je to.

  Napsala jsem na stejné téma článek asi před 2-3 roky: http://www.michaelovouceni.cz/stara-duse/. I v tom mém článku je to stále dost zjednodušené, ale přece jen ne tolik. Navíc nevím nevím, zdali se tam autor trošku neinspiroval??

  • radostnezpravy

   Dobrý den, děkujeme za Vaše názory, třeba budou některým čtenářům k užitku. O inspiraci nemůže být řeč, článek je přenesen ze zahraničních zdrojů. Pokud se v tom vidíte, zjevně jste přeci jen došla k podobným závěrům 😉 Přejeme vše dobré!

 • Pingback: Jak poznat, že je vaše dítě starou dušíRadostné zprávy | Radostné zprávy()

 • MIRIDIA

  taky jsem na toto téma něco napsal:

  http://www.emozek.cz/2015/01/jsi-stara-duse.html

 • Jiří

  Ano to sem ja ale ještě více nejsem stará duše ale prastará duše vím to o sobě jen sem si to ne uvědomoval

© Radostné zprávy ;-)
Více:
První pomoc zdroj: Pixabay.com
10 metod první pomoci, které 90% lidí provádí špatně

Znalost základů první pomoci je velmi důležitá, ale mnohem důležitější je vědět, jak ji dělat správně, aby nedošlo k ohrožení...

Zavřít